فرهنگ کتاب و کتابخوانی زمینه رشد معنوی جامعه را فراهم می کند

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با اشاره به نقش و جایگاه مطالعه در جامعه، گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی زمینه رشد معنوی جامعه را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام احمد پهلوانی در چهارمین نشست شورای مشورتی واحد خواهران دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در سالن رودکی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری برشمرد و بر تلاش کانون ها برای توسعه این فرهنگ تاکید کرد.

 

وی با اشاره به موضوع نشست(ارایه برنامه های مطالعاتی جهت ایجاد انگیزه و روحیه پژوهش در بانوان)، عنوان کرد: سرانه مطالعه در کل کشور وضعیت مناسبی ندارد و متاسفانه در استان هرمزگان نیز فرهنگ کتاب و کتابخوانی جایگه خود را پیدا نکرده است.

 

حجت الاسلام پهلوانی ادامه داد: برای دستیابی به اهداف مورد نظر و رسیدن به نقطه مطلوب، باید همه متولیان و مسئولان امر فرهنگی بالاخص در حوزه مطالعه کتاب با آسیب شناسی، در راستای رفع موانع و چالش ها تلاش کنند.

 

وی با ذکر این نکته که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «برای اینکه خانم های داخل خانه را کتابخوان کنید، باید شیوه ابتکاری پیدا کنید، اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری گرچه از امکانات وسیعی برخوردار نیستند، اما وجود واحد خواهران با دغدغه و جوان در صورت هدایت، راهنمایی، داشتن طرح های جدید و نو در بعد گسترش فرهنگ کتابخوانی یقینا ظرفیت بسیار عظیمی است.

 

این مقام مسئول افزود: از جمله کارهایی که در استان هرمزگان در حوزه بانوان صورت گرفته به عنوان نمونه و الگو می توان نام برد تربیت حفاظ قرآن است که بعضا همراه با حفظ موضوعی و تفسیر است که زمینه رشد و مطالعات بعدی را فراهم می کند.

 

وی گفت: ما در گام اول نیازمندیم کتب مرجع را به مخاطبین خود معرفی کنیم و انگیزه مطالعه را در اعضای خواهر خود ایجاد کنیم سپس به امر تحقیق و پژوهش بپردازیم.

 

گفتنی است؛ در پایان جلسه از زحمات اعضای شورای مشورتی تجلیل به عمل آمد.

 

 

کد خبر 531786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha