هیچ شخص یا ارگانی دارای مصونیت قضایی نیست

خبرگزاری شبستان: عالی ترین مقام قضایی در استان البرز در نشست شورای قضایی استان که صبح امروز تشکیل شد، گفت: هیچ فردی دارای مصونیت نیست و هرکسی در هر جایگاهی تخلفی انجام دهد در حوزه برخورد قضایی و برای دفاع از حقوق مردم تردید نمی‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از البرز، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، شورای قضایی استان البرز با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان شهرستان کرج و مسئولان دستگاه‌های تابعه دستگاه قضایی در دادگستری کل استان البرز برگزار شد.

 

در این نشست که هر یک از روسا و نمایندگان سازمان‌های بازرسی، پزشکی قانونی، تعزیرات حکومتی و اداره ثبت اسناد و املاک به ارائه گزارشی از عملکرد سال 94 خود پرداختند احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به گزارش‌های مطرح شده، گفت: آمار و عملکردها بیانگر آن است که دستگاه‌های تابعه دستگاه قضایی با وجود مشکلات و کمبودها عملکرد قابل قبولی داشته‌اند.

 

وی با اشاره به اخباری که در مورد برخی تخلفات در ادارات استان منتشر شده و پرونده‌هایی که در دست بررسی است اضافه کرد: باید کار کارشناسی انجام شود که چرا در بخشی از ادارات تخلفات قابل توجهی رخ می‌دهد و برای آن چاره اندیشی شود.

 

عالی‌ترین مقام قضایی استان با تبیین ضرورت توجه به امر پیشگیری برای جلوگیری از بروز تخلفات مختلف اظهار داشت: همه دستگاه‌ها برای سال آینده برنامه عملیاتی قابل تحقق ارائه دهند تا بتوانیم حجم تخلفات را که در شأن استان نیست کاهش دهیم.

 

وی لزوم اطلاع رسانی در مورد عملکرد دستگاه‌های تابعه دستگاه قضایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم در جریان فعالیت‌های بزرگی که در پزشکی قانونی، سازمان بازرسی و تعزیرات انجام می‌شود قرار ندارند.

 

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به جایگاه شورای قضایی در امور مختلف استان بیان کرد: این شورا محل تصمیم‌گیری در مورد حساس‌ترین امور استان البرز است که اکنون با همدلی در حال فعالیت با هم هستند و تعامل و همکاری قابل قبولی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

 

وی افزود: به عنوان مجموعه دستگاه قضایی، خود را متعهد به دفاع همه جانبه از حقوق مردم در همه ابعاد می‌دانیم و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که هیچ فردی دارای مصونیت نیست و هرکسی در هر جایگاهی تخلفی انجام دهد در حوزه برخورد قضایی و برای دفاع از حقوق مردم تردید نمی‌کنیم.

 

فاضلیان تصریح کرد: اینکه گفته شود فلان شخص یا ارگان، دارای مصونیت قضایی است تعبیر اشتباهی است؛ ما وامدار کسی نیستیم و در لحظه‌ای که شواهد متقنی در اختیارمان قرار بگیرد از حقوق مردم دفاع می‌کنیم لذا از مردم می‌خواهیم اگر اطلاعاتی در مورد فردی یا پرونده‌ای دارند که احساس می‌کنند نیازمند پیگیری است به دستگاه‌های تابعه قضایی اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پیگیری شود.

 

وی متذکر شد: در راستای دفاع از حقوق مردم و حفظ بیت‌المال اکنون برخی از مدیران بازداشت شده‌اند که اگر نیاز باشد در مورد روند پرونده آن‌ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

رئیس کل دادگستری استان البرز بخش دیگری از اظهارات خود را به تشریح اقدامات انجام شده از زمان انتصاب خود در استان اختصاص داد و گفت: در بدو ورود نگرانی‌های جدی وجود داشت ولی در نهایت با عنایت الهی و مساعد ریاست محترم قوه قضائیه، پروژه‌هایی بزرگی در استان رقم خورد که با بهره‌برداری از آن‌ها که شامل ساختمان دادگستری کل، پروژه باغستان، ساختمان اجرای احکام و دادگستری اشتهارد و مشکین‌دشت است بخش عمده دغدغه‌های زیرساختی برطرف می‌شود.

 

وی ادامه داد: اکنون در حوزه زمین تحت تملک به شرایط مطلوبی رسیده‌ایم و می‌توانیم با زمین‌های در اختیار برای 50 سال آینده استان برنامه‌ریزی داشته باشیم که البته برای سال آتی نیز دو پروژه بزرگ 8 هزار متری را کلنگ زنی خواهیم کرد.

 

عالی‌ترین مقام قضایی استان متذکر شد: با اقدامات انجام شده و پروژه‌هایی که برای سال آتی در نظر گرفته‌ایم می‌توانیم به یقین بگوییم که برای 10-15 سال آینده مشکل زیرساختی در کرج نخواهیم داشت و برای شهرستان‌ها نیز در نظر داریم پروژه‌هایی را برای سفر ریاست محترم قوه قضائیه به استان زمینه‌سازی کنیم.

 

وی نظم و انضباط کنونی در حوزه مالی و اداری مجموعه دادگستری را تحسین کرد و گفت: وضعیت با گذشته متفاوت شده و شرح وظایف بخش‌های مختلف تعریف شده است و سعی داریم با تعریف امور به شکل سیستماتیک آن را از حالت قائم به شخص بودن در بیاوریم.

 

فاضلیان مهمترین اولویت سال آتی دستگاه قضایی را حل مشکلات قضایی استان عنوان کرد و گفت: در نظر داریم برای سال آتی، در حوزه قضایی اقدامات مهمی انجام دهیم و تکلیف پرونده‌های کلان را که چندین سال است راکد مانده را مشخص کنیم.

 

کد خبر 531751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha