استقرار ۵۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در جاده های استان/ طرح سلامت نوروزی در خراسان جنوبی آغاز شد

خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه امسال اورژانس ۱۱۵ در ایام طرح سلامت نوروزی در ۵۵ پایگاه در استان فعال خواهد بود، گفت: از این تعداد پایگاه ۱۳ مورد شهری و ۴۲ مورد سیار و به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، دکتر محمد دهقانی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز (۲۶ اسفند) در نشست خبری طرح سلامت نوروزی با بیان اینکه ستاد طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور ریاست دانشگاه و معاونین تشکیل شده است، اظهار داشت: ستاد سلامت نوروزی امسال در مرکز فرماندهی عملیات بحران دانشگاه واقع در خیابان اصلی پاسداران فرعی شهید کاوه بیرجند به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی جهت ارائه خدمات درمانی به مردم در شهر‌ها بوده است، گفت: در این راستا با نظام پزشکی مکاتبه‌ای انجام شده است، که موافقت شده و قرار است مطب پزشکان هم به کمک بخش درمان بیاید تا از ازدحام و مراجعه بیش از حد در بیمارستان‌ها جلوگیری کنیم.

 

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در ایام نوروز هر روز یکی از معاونین و یا ریاست دانشگاه در ستاد پاسخگوی مردم خواهند بود، افزود: هر اقدامی که لازم باشد در ایام نوروز برای مسافران و مردم انجام خواهد شد.

 

دهقانی با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی نیز با هماهنگی انجام شده با کلنیک‌ها و مراکز دندانپزشکی هر روز در یکی از این مراکز انجام خواهد شد، ادامه داد: اطلاع رسانی در این خصوص نیز انجام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه امسال اورژانس ۱۱۵ در ایام طرح سلامت نوروزی در ۵۵ پایگاه در استان فعال خواهد بود، گفت: از این تعداد پایگاه ۱۳ مورد شهری و ۴۲ مورد سیار و به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود.

 

استقرار ۹۳ دستگاه آمبولانس در اورژانس‌ها و پیش بیمارستان‌های استان

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه آمبولانس‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر و ۴ تا ۱۲ شب در کنار جاده‌ها مستقر خواهند بود، گفت: امسال تعداد ۹۳ دستگاه آمبولانس در اورژانس‌ها و پیش بیمارستان‌ها مستقر خواهند بود.

 

دهقانی با بیان اینکه ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس در بیرجند و نهبندان برای خدمات رسانی در صورت ضرورت مستقر خواهند شد، اظهارداشت: همچنین ۴ ایستگاه سلامت در شهرستان‌های قاین، فردوس، سرایان و نهبندان فعال خواهد بود و خدماتی مانند غربالگری فشارخون و قند خون و راهنمای مسافران نوروزی ارائه خواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز همانند سال‌های گذشته به ارائه خدمات خواهند پرداخت، گفت: در حال رایزنی هستیم که بخشی از ساعات روز اورژانس هوایی را در ورودی شهر مستقر کنیم.

 

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه کرد: همچنین هلال احمر اعلام آمادگی کرده که در تعدادی از روزهای این طرح، بالگرد در استان مستقر خواهند کرد که توان بالایی است.

 

خدمات تخصصی در بیمارستان‌ها در ایام نوروز به مردم ارائه می‌شود

دهقانی با بیان اینکه در زمینه ارائه خدمات تخصصی به مردم و مسافران در ایام نوروز به مشکلی نخواهیم داشت، گفت: تمامی خدمات تخصصی در بیمارستان امام رضا (علیه السلام) بیرجند و بیمارستان ولی عصر ارائه خواهد شد.

 

وی گفت: در شهرستان‌هایی که بیش از یک نیروی متخصص وجود دارد خدمات شبانه روزی ارائه خواهد شد و در مابقی شهرستان‌ها طوری برنامه ریزی شده که رشته‌های مرتبط همدیگر را پوشش دهند و مشکلی نداشته باشیم.

 

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه بازرسی و نظارت‌ها از طرف بازرسان نامحسوس وزارت بهداشت انجام خواهد شد، گفت: طرح سلامت نوروزی از امروز آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

 

دهقانی با بیان اینکه سامانه ۱۵۹۰ در مورد شکایت بخش درمانی و ۱۶۹۰ شکایات مربوط به خدمات تعرفه‌ای آماده پذیرش و پیگیری شکایات مردم خواهد بود، گفت: تمامی نیروهای بیمارستانی و پیش بیمارستانی در این ایام آماده خدمت به مردم خواهند بود و پرسنل بیمارستان‌ها هم از مرخصی خود به طوری که به خدمت رسانی به مردم خللی وارد نشود استفاده خواهند کرد.

 

وی گفت: شب گذشته ۱۵ مورد جراحت در اثر چهارشنبه سوری در استان گزارش شده است که ۶ مورد سرپایی انجام و ۹ مورد دیگر به بیمارستان ارجاع داده شده است.

 

وی گفت: از این تعداد ۷ نفر مربوط به بیرجند، ۵ نفر در قاین، و ۳ نفر در فردوس دچار مصدومیت شده اند.

 

 

کد خبر 531704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha