تصرف گسترده اراضی فلسطینیان توسط اسرائیل

خبرگزاری شبستان: یک سازمان غیر دولتی اسرائیلی می گوید رژیم اسرائیل در سالهای اخیر بیشترین میزان تصرف اراضی فلسطینیان در کرانه باختری را داشته است. 

به گزارش خبرگزاریشبستان به نقل از پرس تی وی؛ رادیو ارتش اسرائیل، روز سه شنبه اعلام کرد تاکنون حدود 234 هکتار از اراضی کرانه باختری اشغالی در نزدیکی بحر المیت و شهر اریحا تصرف شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان غیر دولتی «صلح اکنون» که مخالف شهرک‌سازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌هایی است که این رژیم در جنگ 1967 اشغال کرده، با استناد به این گزارش‌ اعلام کرد تصرف 234 هکتار از اراضی کرانه باختری، بیشترین میزان مصادره اراضی فلسطینیان در سالهای اخیر محسوب می شود. 

این گروه همچنین از برنامه رژیم اسرائیل برای گسترش شهرک‌های یهودی نشین، ساخت اماکن توریستی و تجاری در این اراضی خبر داد.

این در حالی است که ، دفتر موشه یعلون، وزیر امور نظامی اسرائیل در مورد این گزارش اظهار بی اطلاعی کرده است. با این وجود سازمان آزادی بخش فلسطین نقشه ای به زبان عبری و تصاویری از مناطق اشغال شده توسط اسرائیل را روی حساب توئیتر خود منتشر کرده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای از جامعه بین الملل خواست اسرائیل را برای متوقف کردن مصادره اراضی فلسطینیان تحت فشار قرار دهد. 

گفتنی است اکثر کشورهای جهان شهرک سازی اسرائیل در کرانه غربی رود اردن و شرق بیت المقدس را غیرقانونی می دانند. 

اسرائیل پیشتر نیز در اوت سال 2014 حدود 154 هکتار از اراضی نزدیک «بحرالمیت» را «زمین‌های دولتی» اعلام کرده بود. 

تداوم شهرک سازی اسرائیل عامل اصلی توقف مذاکرات موسوم به صلح میان فلسطین و اسرائیل در سال 2014 بود که با میانجیگری امریکا انجام می‌شد.

کد خبر 531623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha