کمک به مظلومان عالم بر خلاف نگاه منفعت طلبانه آمریکا است

خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خدای متعال از مسلمانان خواسته تا به کمک مظلومان عالم از هر دینی بروند و این برخلاف نگاه منفعت طلبانه آمریکا و غرب است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین، آیت ‌الله عبدالکریم عابدینی در جشنواره صالحین بیان کرد: خداوند عالم را برای انسان، انسان را برای عبادت و عبادت را برای کسب تقوا خلق کرده و کرامت نصیب کسانی می‌شود که تقوا پیشه کنند.

 

وی ادامه داد: عبادت، شجاعت، تقوا و عدالت از معیارهای صالحان است و شناخت افراد باید بر اساس این معیارها صورت بگیرد، آن چیزی که جهان در آینده به آن نیازمند است، میوه و ثمره صالحان است و این مسجل است که آینده جهان، آینده صالحان خواهد بود.

 

نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین عنوان کرد: نباید بر اساس امکانات مادی و دنیایی مسائل جهان را تحلیل و بر مبنای تحلیل های مادی عمل کنیم، زیرا خداوند وعده داده مومنان همواره در مقابل دشمنان پیروز هستند و این وعده الهی بارها در جنگ تحمیلی محقق شد و در نهایت رزمندگان اسلام در مقابل مستکبران شرق و غرب به پیروزی رسیدند.

 

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن جنگ تحمیلی که همان پیروزی حق در مقابل باطل است و خداوند آن را وعده داده بود، محقق شد و امروز هم منتظر تحقق وعده سوم الهی، که همان حکومت صالحان بر عالم است هستیم و با پیروزی انقلاب اسلامی تحقق این وعده بسیار آسان‌ تر شده است.

 

آیت الله عابدینی به جنایات استکبار جهانی و جنگ‌های نیابتی منطقه اشاره و اظهار کرد: درحالی‌ که کشورهای غربی و آمریکا داعیه حمایت از حقوق زنان و کودکان را دارند اما در منطقه شاهد جنایت‌ هایی بسیار زیادی هستیم که در نهایت به کشتار زنان و کودکان منتهی می ‌شود.

 

وی تأکید کرد: خدای متعال از مسلمانان خواسته تا به کمک مظلومان عالم از هر دینی بروند و تأکید کرده اگر کسی صدای کمک خواهی انسانی را بشنود و به او کمک نکند، مسلمان نیست و این برخلاف نگاه منفعت طلبانه امریکا و غرب است.

 

 نماینده ولی ‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: هر آنچه که شجره طیبه را می ‌سازد، ریشه در فطرت انسان دارد؛ زیرا فطرت تغییرناپذیر است و در هر زمانی میوه و ثمره ‌اش را می ‌دهد و مقاومت لبنان، غزه، عراق و فلسطین از شجره طیبه انقلاب اسلامی است.

 

کد خبر 531605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha