فضای مسجد برای فعالیت دستگاههای مختلف مناسب است

خبرگزاری شبستان: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت فضای مسجد را برای فعالیت دستگاه های مختلف مناسب دانست و گفت: اگر دستگاه های مختلف بخشی از فعالیتهای خود را درون مساجد قرار دهند جامعه پویا و بالنده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا حسینی امروز(18 اسفند) در آئین تقدیر از فعالان کانون های فرهنگی مساجد استان در تئاتر شهر سمنان با اعلام این مطلب گفت: مساجد به عنوان مرکز مهم فعالیت های فرهنگی و هنری معرفی شوند.

 

وی بر ورود امور فرهنگی به مساجد که باعث ماندگاری آن فعالیت می شود، تاکید داشت و افزود: دستگاه و نهادها به ویژه در حوزه فرهنگی، می توانند در این بخش فعالیت بیشتری داشته باشند و نقش آفرین باشند.

 

حسینی با انتقاد و گلایه از مساجدی که تنها برای نماز باز و بسته می شوند، اظهار تاسف کرد وادامه داد: که درب برخی مساجد فقط هنگام نماز گشوده و سپس تعطیل می شوند و این نوعی آفت است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت، با بیان این که مسجد در زمان پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) محل بسیاری از امور سیاسی ،اجتماعی، نظامی و اقتصادی بود، اضافه کرد : امروز نیز مسجد باید مامن بسیاری از اموری مهم مسلمین باشد.

 

وی با بیان اینکه نعمت مسجد به پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم) اختصاص دارد خاطرنشان کرد: مسجد یکی از نعمت هایی است که خداوند تنها به پیامبر اسلام عطا کرده و سایر انبیاء این ویژگی را ندارند.

 

حسینی خروجی و دستاوردهای مسجد را مهمتر از بناکردن و ساخت مسجد دانست و افزود: ساخت مسجد هرچند کوچک مهم است اما خروجی و تاثیرگذاری آن به مراتب مهم تر است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت، برنامه راهبردی و کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نشر و ترویج معارف قرآنی و فرهنگ اهل بیت(علیه السلام) در تمام برنامه ها عنوان و خاطرنشان کرد : این سیاست باید در تمام بخش های برنامه های فرهنگی نهادینه شود.

 

وی با اشاره به اهمیت مسجد در قرآن کریم و تکرار واژه مسجد به تعداد 28 بار در کلام الهی، افزود: قرآن کریم علاوه بر تقدس قائل شدن برای زمان، برای مکان نیز تقدس قائل است و مسجد محل اقامه نماز به عنوان زیباترین و شیرین ترین عبادت قرار گرفته است.

 

در این همایش از 32 نفر مدیر کانون، کتابدار، فعال فرهنگی، رابط خواهران، امام جماعت و هفت نفر از خانواده شهدا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان تجلیل و قدردانی شد.

 

قرائت قرآن، پخش سرود، ارائه گزارش عملکرد، پخش کلیپ، اجرای سرود، تقدیر از فعالان از برنامه های این همایش بود.

 

 

 

کد خبر 530040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha