شهدای دانش آموز عظیم‌ترین پشتوانه توسعه معرفتی و معنوی جامعه هستند

خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش در پیام خود به کنگره شهدای دانش آموز آورده است: بدون شک ۳۶هزار لاله به خون خفته دانش آموز، عظیم ترین پشتوانه توسعه معرفتی و معنوی جامعه و الگوهایی مانا و بی مانند برای دانش آموزان امروز و آینده این سرزمین اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، پیش کنگره شهدای دانش آموز استان گیلان یا یادواره ۵۷شهید دانش آموز هنرستان شهید چمران رشت در محل این مدرسه آغاز شد.


علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در پیامی به پیش کنگره شهدای دانش آموز که در آغاز برگزاری این مراسم قرایت شد، آمده است: سلام و صلوات خداوند و رسول گرامی او بر ارواح پاک شهیدان والامقام، به ویژه دانش آموزان شهید، نونهالان و نوجوانانی که پایه‌های عزت وافتخار انقلاب اسلامی را متعهدانه بر علم و عمل خویش استوار ساختند.


درود بر ظفر آفرینان همیشه جاوید دانش آموز که در میان خیل عظیم شهیدان، به قلم سرخ شهادت و شهامت، بالاترین معدل خلوص را در کارنامه درخشان مدرسه عالم آفرینش به نام مبارک خویش رقم زدند.


شاگردان مبارز مکتب روح الله که در مدرسه شهادت، جانانه مشق عشق نمودند و مسیر ملک و ملکوت را یکباره درنوردیدند.


فهمیده مسلکانی که خدا باورانه پرچم اعتلای ایران اسلامی را در سپیده سحری جاودانه بر بلندای ابدیت به اهتزاز درآوردند.


بدون شک ۳۶هزار لاله به خون خفته دانش آموز، عظیم ترین پشتوانه توسعه معرفتی و معنوی جامعه و الگوهایی مانا و بی مانند برای دانش آموزان امروز و آینده این سرزمین اند.


امروز نیز باید با الهام از حضور تحول آفرین دانش آموزان در شکل گیری انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس زمینه‌های بروز و ظهور توانمندی این سرمایه‌های بی‌بدیل در عرصه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و فناوری فراهم آید زیرا تعالی و پیشرفت همه جانبه کشور هماره مرهون حضور آگاهانه و پر نشاط دانش آموزان، این همیاران همیشه در صحنه و همراهان بیدار و سرزنده دولت و ملت بوده است.


برگزاری کنگره شهدای دانش آموز می تواند نقشی اثرگذار در انتقال و تبیین اندیشه‌های علمی و عملی دانش آموزان شهید به دانش آموزان اکنون و آینده داشته باشد و این امر مبارک، قوام بخش فرهنگ مقاومت و ایثار در سایه سار معرفت آموزی و نوید بخش آینده‌ای روشن و روشنگر برای تعالی این سرزمین باشد.


وزیر آموزش و پرورش در پایان آورده است: چشم امید من به دستان کوچک، اندیشه‌های سترگ و دل‌های حماسه آفرین شماست. امیدواریم با توکل به ذات اقدس الهی و استمداد از ارواح مقدس شهدای دانش آموز، مدبرانه و امیدوارانه برای عزت، امنیت، پیشرفت، سربلندی و سرافرازی میهن عزیزمان بکوشید.


به گزارش شبستان، همزمان با این مراسم کنگره شهدای دانش آموز در کل کشور در حال برگزاری است که یادواره ۵۷ شهید دانش آموز هنرستان چمران آغاز این کنگره در استان گیلان است. استان گیلان ۸۵۰شهید دانش آموز و ۱۵۶شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

کد خبر 529927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha