برگزاری اختتامیه اولین جشنواره موضوعی اقتصاد مقاومتی

خبرگزاری شبستان: اختتامیه جشنواره «۲۹،۱۱» در روز پایانی کنگره ملی اقتصاد مقاومتی برگزار شده و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل می‌آید.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد اطلاع رسانی کنگره ملی اقتصاد مقاومتی، مجید قبادی فرد، دبیر کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره «۲۹،۱۱» در روز پایانی کنگره ملی اقتصاد مقاومتی برگزار شده و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل می‌آید.

وی گفت: نگاهي اجمالي به 24 بند سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، ما را در برابر کليدواژه‌هايي قرار مي‌دهد که بيش از آنکه قانون‌محور باشند، فرهنگ‌محورند.

قبادی‌فرد ادامه داد: «بيست‌ونه، يازده» به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره‌های  موضوعي کشور و اولین جشنواره موضوعی در حوزه اقتصاد مقاومتي، مي‌کوشد تا براساس بند 21 سياست‌هاي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري مبني بر «تبيين ابعاد اقتصاد مقاومتي و گفتمان‌سازي آن به‌ويژه در محيط‌هاي علمي، آموزشي و رسانه‌اي و تبديل آن به گفتمان فراگير و رايج ملي» اين راهبرد و مسير راه را از گذرگاه تاثيرگذار فرهنگ، هنر و رسانه به گفتماني غالب، مردمي و مطالبه‌گر تبديل کند.

بر اساس این گزارش دبيرخانه جشنواره «۲۹،۱۱»  تيرماه سال ۱۳94 تشکيل شده و با پايان يافتن مهلت دريافت آثار، در مجموع نهصد و پنجاه اثر در حوزه‌هاي فيلم، فيلمنامه، عکس و کاريکاتور به دبيرخانه آن ارسال شد.

به گفته قبادی‌فرد؛۳۳۰ فیلم، ۸۵ فیلمنامه، ۳۳۳ عکس و۲۰۶ کاریکاتور به دبیرخانه جشنواره «۲۹،۱۱» ارسال شد که در نهایت ۹۸ فیلم،۱۰ فیلمنامه، ۳۵ عکس و۴۰ کاریکاتوربه بخش داوری راه یافتند که از این تعداد ۲۰ فیلم، ۳ فیلمنامه، ۷ عکس و ۵ کاریکاتور حائز مقام شدند که بیستم اسفندماه جاری در اختتامیه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی از این برگزیدگان تقدیر می‌شود.

 کنگره ملی اقتصاد مقاومتی نوزدهم و بیستم اسفندماه جاری با همکاری و حمایت دانشگاه‌های علامه طباطبایی، الزهرا(س) و امام صادق(ع)، مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور، پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، اندیشکده میثاق و نهادها و مراکز دیگر فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

کد خبر 529865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha