چاپ چهل و چهارم «کشتی پهلو گرفته» منتشر شد

خبرگزاری شبستان: چاپ چهل و چهارم «کشتی پهلو گرفته» نوشته «سید مهدی شجاعی» را انتشارات« نیستان» روانه بازار نشر کرده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان،  به نقل از نشر نیستان، کشتی پهلوگرفته، پرفروش‌ترین اثر سید مهدی شجاعی وهم‌چنین پرتیراژترین کتاب ادبیات داستانی ایران است. این اثر ضمن مروری بر نقاط عطف حیات حضرت فاطمه ی زهرا(س)، روایت مصائب زندگی ایشان از زبان اطرافیانشان و نیز شخص خودشان است. در واقع می توان گفت این کتاب مرثیه ای است منثور از زبان و دل صاحبان عزای فاطمی است.

کتاب از ۱۴ فصل تشکیل یافته و راوی اول شخص در هر کدام از فصول، یکی از وابستگان حضرت فاطمه (س) هستند.

فصل اول حضرت رسول، فصل دوم حضرت خدیجه (س)، فصل سوم خود حضرت زهرا (س)، فصل چهارم حضرت امیرالمؤمنین علی(ع)، فصل پنجم امام حسن (ع)، فصل ششم امام حسین (ع)، فصل هفتم مجدداً حضرت زهرا (س)، فصل هشتم حضرت زینب (س)، فصل نهم فضّه، فصل دهم حضرت ام کلثوم (س)، فصل یازدهم اسماء، فصل دوازدهم برای بار سوم حضرت فاطمه (س)، فصل سیزدهم مجدداً حضرت امیر (ع) و فصل چهارم از زبان آسمان روایت می شود.

 در این کتاب می خوانیم: «روزگار غریبی است دخترم! دنیا از آن غریب تر! این چه دنیایی است که دختر رسول خدا را در خویش تاب نمی آورد؟ این چه روزگاری است که «راز آفرینش زن» را در خود تحمل نمی کند؟ این چه عالمی است که دردانه ی خدا را از خویش می راند؟ روزگار غریبی است دخترم. دنیا از آن غریب تر. آنجا جای تو نیست، دنیا هرگز جای تو نبوده است. بیا دخترم، بیا، تو از آغاز هم دنیایی نبودی. تو از بهشت آمده بودی، تو از بهشت آمده بودی …»

 چاپ چهل و چهارم «کشتی پهلو گرفته» نوشته سید مهدی شجاعی را انتشارات نیستان در 160 صفحه چاپ و  روانه بازار نشر کرده است.

کد خبر 527059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha