مهلت ارسال آثار به جشنواره "منهاي نفت" تا ۱۴ اسفند تمديد شد

خبرگزاری شبستان: عكس ها و گزارش هاي خبري ارسالي به دبيرخانه جشنواره بايد پيرامون عرصه هاي اقتصاد مقاومتي تعريف شده توسط بسيج سازندگي باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از بسیج سازندگی، در پی استقبال عکاسان و خبرنگاران از فراخوان نخستین جشنواره عکس و گزارش نویسی اقتصاد مقاومتی با عنوان "منهای نفت" مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 14 اسفند ماه تمدید شد.

سازمان بسیج سازندگی از دو سال قبل بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی با ویژگی های چون درونزا، مردمی و غیر دولتی اقدام به حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و زود بازده با هدف اشتغالزایی و افزایش تولید پرداخته است.
 
بر این اساس طی سال های اخیر نزدیک به 90 هزار واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی کوچک و زودبازده با حمایت بسیج سازندگی راه اندازی شده و بیش از 150 هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد شده است. فعالیت های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در سطح اقتصاد خرد و کسب و کارهای کوچک تعریف شده است.
 
عکس ها و گزارش های خبری ارسالی به دبیرخانه جشنواره باید پیرامون عرصه های اقتصاد مقاومتی تعریف شده توسط بسیج سازندگی باشد؛ از جمله: قالیبافی، رسیندگی، گوهرتراشی، صنایع دستی، پرورش شترمرغ، مرغ بومی، اردک، بلدرچین، ماهی و سردآبی و گرمآبی، قارچ، دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی ترشی و شوریجات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی از قبیل اسانس گیری، بسته بندی، خشک کن، پودرکن، روغن گیری، تولید محصول از ضایعات و ...
 
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 14 اسفندماه تمدید شده و فرشاد عالی، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج سازندگی دبیری این جشنواره را بر عهده دارد.
 
اهداف جشنواره
1- ترویج سبک زندگی مبتنی بر فرهنگ تولید و اقتصاد مقاومتی
 
2- معرفی الگوهای موفق در عرصه اقتصاد خرد
 
3- تشویق علاقمندان به سرمایه گذاری در عرصه تولید زودبازده
 
مقررات جشنواره عکس 
۱- شرکت در جشنواره برای علاقه مندان آزاد است.
 
2- شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره است و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.
 
3- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب، لوگو و هرگونه نشانه تصویری باشد.
 
4- ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست.
 
 در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف شده و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال کننده خواهد بود.
 
5- هرگونه دخل و تصرف در عکس‌ها به شکلی که اصالت عکس را مخدوش کند مجاز نیست.
 
6- فایل عکس‌ها را با نام و نام خانوادگی عکاس و تایپ انگلیسی و شماره عکس از X1 تا X10 نامگذاری کنید مانندX1 jafary.
 
7- علاقمندان بایستی عکس‌های ارسالی را با فرمت jpg ذخیره و به صورت سایز اصلی ارسال کنند.
 
8- به همراه عکس‌ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس‌ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس را در فایل word ارسال نماید. تکمیل این فرم، الزامی و به منزله پذیرش مقررات جشنواره است.
 
9- علاقمندان می‌توانند آثار خود را به آدرسmenhayenaft95@shmail.ir و یا menhayenaft@gmail.com ایمیل کنند یا در قالب لوح فشرده به آدرس تهران، اتوبان نیایش شرق به غرب، نرسیده به پل سئول، سازمان بسیج اقشار و متخصصین، ساختمان جهاد اقتصادی، معاونت فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور ارسال کنند.
 
10- به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی حضوراهدا خواهد شد.
 
11- برگزار کننده حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده را با ذکر نام عکاس داشته و حق به نمایش در آوردن آن‌ها را در سایر مکان‌ها (با ذکر نام عکاس) برای خود محفوظ نگه می‌دارد.
 
12 - محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
 
هیات داوران: حیدر رضایی – مرتضی نیکو بذل – ابوالفضل سلمانزاده 
 
جوایز بخش عکس
۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و نیم سکه بهار آزادی
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و ربع سکه بهار آزادی
 
مقررات گزارش نویسی
1-حضور تمام خبرنگاران  و روزنامه نگاران حرفه ای و آماتور در این جشنواره آزاد است.
 
2-ارسال گزارش هایی که قبلا در یکی از روزنامه های، خبرگزاری ها و سایت ها منتشر نشده باشد، بلامانع است.
 
3- حجم گزارش های خبری نباید از 800 کلمه کمتر باشد.
 
4- علاقمندان باید گزارش های ارسالی را به صورت فایل word به آدرس menhayenaft@gmail.com, menhayenaft95@shmail.ir  ارسال کنند و در همان فایل، اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی نویسنده، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و تاریخ نگارش را ذکر کنند.
 
جوایز بخش گزارش نویسی 
۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 6 میلیون ریال
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 4 میلیون ریال
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 2 میلیون ریال
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره با شمار تلفکس  23671381 تماس بگیرید یا به سایت بسیج سازندگی به آدرس  www.sazandegi.ir  مراجعه کنید.
کد خبر 526967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha