زیرساخت های توسعه گردشگری استان با شتاب در حال شکل گیری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: برنامه ها و فعالیت های مختلف اجرایی دولت دهم، روند توسعه زیر ساخت های گردشگری استان فارس را افزایش داده است.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، مهندس عبدالله حسینی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس عصر امروز (22تیر) در چهارمین جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفر استان فارس با اشاره به نامگذاری سال "جهاد اقتصادی" از سوی مقام معظم رهبری و منویات ایشان در حمایت از بخش خصوصی، گفت: بدون شک یکی از راه های تحقق جهاد اقتصادی در استان فارس توجه به صنعت گردشگری است زیرا استان فارس در بعدهای مختلف گردشگری از ظرفیت ها و توانمندی های بی بدیلی برخوردار است و همگان باید برای رساندن فارس به جایگاه واقعی خود تلاش کنند.
 

وی ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه فرهنگی را از جمله دستاوردهای توسعه صنعت گردشگری دانست و افزود: باید با تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت، زمینه را برای رونق بیشتر صنعت گردشگری استان فراهم کرد و خوشبختانه اکنون با تلاش دولت خدمتگزار، شاهد شتاب در ایجاد زیر ساخت های توسعه گردشگری استان در بخش های توسعه راه، راه آهن و فرودگاه هستیم.
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: توسعه حرم حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع)، در راس و محور اصلی تمامی پروژه های استان است که با اجرای برنامه های پیش بینی شده،شاهد تحول خاصی در بحث گردشگری مذهبی شهر شیراز خواهیم بود.
 

حسینی همچنین از پیگیری حوزه معاونت عمرانی برای توسعه اماکن فرهنگی استان از جمله تلاش برای احداث تالار بزرگ شیراز و چند پردیس سینمایی در شهر مقدس شیراز و شهرستان های بدون سینما خبر داد.
 

وی یادآور شد: عملیات تکمیل هفت کیلومتر انتهایی مسیر راه آهن شیراز به اصفهان و ایستگاه مربوطه با سرعت و دقت در حال تکمیل است و مجوز افزایش حرکت قطار از سه واگن به هفت واگن نیز اخذ شده است.
 

معاون امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به آغاز عملیات اجرای پروژه راه آهن شیراز به بندرعباس از انجام مقدمات اجرایی طرح راه آهن شیراز به مشهد خبر داد و گفت: اجرای این طرح در مجموع فاصله شیراز به مشهد را 600 کیلومتر کاهش می دهد و در این زمینه نیز همچنین مقدمات طرح راه آهن شیراز به گلگهر و طرح آزاد راه شیراز به بوشهر نیز با معرفی سرمایه گذار در حال انجام است.
 

وی تاکید کرد: همزمان با ایجاد زیرساخت ها باید با شناسایی مناطق گردشگری در اقصی نقاط استان و با ایجاد تاسیسات مورد نیاز، بستر را برای توسعه صنعت توریسم در استان فراهم کرد و در این راستا نیز مدیران دستگاه های اجرایی باید برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ولایتمدار آن تلاش،و برای رشد و بالندگی استان فارس نیز جهادکنند.
 

گفتنی است، این جلسه با ارائه گزارش مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد و ارائه نظارات دست اندرکاران ستاد پایان یافت.
 

پایان پیام/

کد خبر 51934

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =