رسانه های جمعی می توانند در رساندن اطلاعات مذهبی به مردم موثر باشند

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: رسانه های ارتباط جمعی به علت کثرت مخاطب می توانند در رشد ، شکوفایی و رساندن اطلاعات مذهبی به مردم و به خصوص جوانان موثر باشند.

سید مهدی صادق، نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در گفتگو با خبرنگار شبستان با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره ملی شیوه های نوین تدریس معارف دین در گیلان، اظهار کرد: برای اولین بار در سطح کشور، گیلان به عنوان دومین استان برتر برای برگزاری این جشنواره انتخاب شد و این بسیار مبارک و ستودنی است.

  

صادق، دین و دیانت را انگیزه ای نهفته در ذات بشر خواند و خاطرنشان کرد: به علت فطری بودن دین، خواه و ناخواه همه کسانی که تمایلاتی به دین دارند جذب فعالیت های جشنواره ای با موضوع دینی می شوند.

 

وی اضافه کرد: حتی در کسانی که تمایلاتشان نسبت به دین ضعیف است، انگیزه کنجکاوی آنان را به جشنواره های دینی خواهد کشاند.

 

صادق با بیان اینکه جشنواره های دینی در پرورش فکر و اندیشه های اسلامی موثر است، اعلام کرد: رسانه ها همواره نقش ارتباط بین مسئولین، مردم و در واقع ایجاد کننده ارتباط و ارائه دهنده اطلاعات هستند.

 

وی یادآور شد: به هر میزان این ارتباط و اطلاعات گسترده تر و وسیع تر باشد و با واقعیت های موجود تطابق داشته باشد، رسانه ها در ایجاد ارتباط و تبلیغ دین و مذهب موفق تر عمل می کنند.

 

صادق افزود: رسانه های ارتباط جمعی مانند رادیو و تلویزیون به علت کثرت مخاطب می توانند در رشد و شکوفایی و رساندن اطلاعات مذهبی به مردم و به خصوص جوانان موثر باشند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به فراگیری استفاده از رایانه و ماهواره به میزان 80 تا 90 درصد افراد جامعه، اذعان کرد: جوانان در اقصی نقاط کشور می توانند از طریق اینترنت همه رسانه ها را رهیابی و رصد کنند و به همین جهت، رسانه ها برای رساندن اطلاعات مذهبی به مردم از اهمیت خاصی برخور دار است.

 

صادق به تهاجم فرهنگی گسترده غرب علیه اسلام و انقلاب و گسترده تر شدن این تهاجم بعد از جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: ممکن است در مواجهه با این تهاجم گسترده، کسانی هم گرایش هایی پیدا کنند که با حضور جدی تر رسانه های کشور در عرصه تبلیغ دین، این تهدید ها خنثی می شود.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بهترین شیوه انس با قرآن و آداب اسلامی را نزدیک تر شدن به قرآن با تلاوت روزانه قرآن کریم دانست و گفت: حضور در محافل قرآنی و مساجد به انس با قرآن می انجامد.

 

صادق تاکید کرد: رسانه می تواند با تکیه بر نقش ترغیب گر خود، جوانان را به مطالعه بیشتر قرآن و حضور بیشتر آنان در جلسات قرآنی تشویق کند.

 

وی اظهار کرد: دانشگاه ها هم در این میان و عرصه بی تاثیر نمی توانند باشند و به خصوص اگر قرآن جزو دروس اساسی قرار بگیرد، نقش بسیار موثری می تواند در این زمینه ایفا کنند.

 

پایان پیام/


 

کد خبر 51932

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =