مشکلات جامعه به خاطر دوری از مفاهیم اعتقادی است

یک نویسنده و محقق، مشکلات و مسایل دامنگیر جامعه را به خاطر دوری از مفاهیم اعتقادی و معاد عنوان کرد.

اسدالله افشار، نویسنده و مولف برجسته کشور در گفتگو با خبرنگار شبستان در خصوص برگزاری جشنواره شکوه اندیشه گفت: با توجه به سال ها کار تحقیقی که انجام داده ام، این هم اندیشی در نوع خودش بی نظیر و ابتکاری ماندگار است.

 

وی گفت: تا کنون مراسمی به این صورت ندیده بودم که شیوه های نوین تدریس با موضوع آموزه های دینی و معارف اسلامی مطرح شده باشد و جشنواره ای مستقیما به این مباحث اختصاص پیدا کرده و صاحبان خرد و اندیشه را اینگونه به دور خود جمع کند.

 

این استاد و مولف برجسته بیان کرد: بی شک این حرکت بازتاب خوبی از خود نشان می دهد و پیامدها و آثار مثبتی را باقی می گذارد که در آینده نه چندان دور شاهد برکات و محسنات آن خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: ارباب جمعی رسانه های شهرستان رشت که میزبان چنین جشنواره با شکوه و پر محتوایی هستند نیز باید به طور شایسته به این مسایل بپردازند و آن را در حد وسیع تری، منعکس کنند.

 

افشار در ادامه با بیان اینکه بحث معاد خیلی اساسی و مهم است، خاطر نشان کرد: اگر مسئله معاد برای ما انسان های مومن، حل بشود و در عرصه عمل در بیاید تا جایی که بتوانیم در زندگی خود پیاده کنیم، قطعا شاهد آثار مثبتی در زندگی خود، می شویم.

 

این نویسنده برجسته عنوان کرد: شاید بخشی از مشکلات و مسایلی که دامنگیر جامعه است به خاطر دوری از مفاهیم اعتقادی و معاد باشد.

 

وی گفت: ما اگر بتوانیم این مفاهیم را خوب تبیین کنیم، می توانیم در کار و شیوه های که ارایه کرده ایم، موفق باشیم.

افشار یاد آور شد: مردم خوب ما به دلیل پیشینه مذهبی که دارند با عمقی که به مساله معاد و اعتقادات پیدا کرده اند، خود به این سو حرکت می کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه تبادل اطلاعات و ارتباطات علمی و آموزشی در این جشنواره زیاد است، اضافه کرد: امیدوارم جشنواره شیوه های نوین تدریس بازتاب خوب و مثبتی را در سطح ایران داشته باشد و فقط در سطح این جشنواره و در همین استان و در بین شرکت کنندگانش محدود نشود.

افشار حرکت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور را در برگزاری چنین جشنواره های ملی عالی توصیف کرد و ادامه داد: این حرکت نشان می دهد که مسجد برای ما یک پایگاه زنده و ماندگار است.

 

وی اظهار کرد: اگر بخواهیم حضور مسجد را احساس کنیم باید در چنین جاهایی که مطالب ارزنده و قابل توجه دینی و اعتقادی مطرح می شود، احساس کنیم.

 

این استاد حوزه دین اضافه کرد: جوش و خروشی را که متن مسجد به جامعه می دهد باید در جایی نمود پیدا کند و من احساس می کنم برگزاری اینگونه جشنواره ها، آغاز خوبی برای ورود به این نوع مباحث دینی و آموزشی در مساجد است.

 

افشار در ادامه با ابراز خوشنودی از حضور در چنین همایشی، خاطر نشان کرد: درس یاد گرفتن از محضر بزرگان عرصه دین افتخاری است که کمتر نصیب هر شخصی می شود و آنچه که در این جشنواره ارایه می شود، توشه ای است که می توانیم تا مدت ها از آن بهره مند باشیم.

 

وی که خود دستی در عرصه مطبوعات دارد، در ادامه اذعان کرد: ما اصحاب رسانه باید بتوانیم، بازتاب مناسبی به برگزاری چنین شیوه های نوین و تاثیر گذاری در جامعه داشته باشیم.

 

افشار همچنین، پرداختن به امور دینی را یکی از دغدغه های خود عنوان کرد و افزود: امسال 2 کتاب در مورد جهاد اقتصادی تالیف کردم که چند روز گذشته یکی از آنها با عنوان "رشد، پیشرفت و توسعه اقتصادی، ضرورت اجتناب ناپذیر" با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 90 ، تالیف و از سوی انتشارات سفیر اردهال به چاپ رسیده است.

 

وی اضافه کرد: کتاب دیگری با همین موضوع تا چند روز آینده منتشر می شود و امیدوارم بازتاب خوبی در سطح جامعه داشته باشد.

 

پایان پیام/


 

کد خبر 51930

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =