تیم پزشکی 42 نفره امروز به کربلا اعزام شد

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی هلال احمر از اعزام دو تیم پزشکی متشکل از 42 پزشک به کربلای معلی در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان خبر داد.

علی حیدری، معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی هلال احمر از اعزام دو تیم پزشکی به کربلای معلی در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: تیم درمانی امروز 23 تیر به همراه 42 نفر به سمت کشور عراق عازم شدند.

 

وی با بیان این مطلب که وجود یک میلیون زائر در کربلای معلا در این ایام خاری در چشمان دشمنان اسلام است، افزود: با توجه به حضور گسترده زایران در محیط محدود و بسیار کوچک، هر ساله با در نظر گرفتن شرایط اضطراری خدمات‌رسانی به زایران تیم‌هایی را برای ارایه خدمات بهداشتی- رفاهی در دو گروه به کربلای معلا اعزام می کنیم.

 

حیدری افزود: گروه اول تیم اعزامی به کشور عراق با همکاری عتبه امام حسین (ع) در بین‌الحرمین مستقر است و گروه دوم با همکاری جمعیت هلال احمر عراق در خارج از منطقه مرکزی استقرار پیدا کرده و به زایران تمام ملیت‌ها خدمات درمانی، بهداشتی ارائه می‌دهد.

 

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی هلال احمر، نحوه خدمت‌رسانی و عملکرد این تیم‌ها را مجزا از مراکز بهداشتی در طول سال به زایران ایرانی دانست و افزود: در طول سال یازده درمانگاه برای خدمت رسانی به زایران ایرانی وجود دارد که به مناسبت‌های گوناگون مذهبی آن مراکز تجهیز شده فقط به زایران ایرانی سرویس‌دهی می‌کنند.

 

حیدری درباره نحوه سرویس‌دهی تیم‌های امدادی هلال احمر گفت: در این تیم‌ها جراح عمومی، متخصص داخلی، متخصص عمومی، متخصص اطفال، متخصص زنان، متخصص بیهوشی، پزشکان عمومی، پرستاران و کادر اجرایی حضور دارند که با توجه به شرایط بیماران اقدامات درمانی لازم را به طور رایگان انجام می دهند.

 

وی درباره شیوه رسیدگی به بیماران خاص در این تیم‌ها گفت: به تبع بیمارانی که به بستری نیاز داشته باشند، بعد از اقدامات انجام شده آنها به بیمارستان «الحسین (ع)» در کربلا منتقل خواهند شد.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 51626

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =