اجرای مسکن اجتماعی راه حلی برای احیاء بافت های فرسوده

خبرگزاری شبستان: رییس کمیته حمل و نقل شورا با اشاره به اهمیت موضوع احیاء بافت های فرسوده و عدم اجرای برنامه های تشویقی متناسب با این پهنه ها اظهار داشت: با پیشرفت یک درصدی در بافت های فرسوده صد سال طول می کشد تا این پهنه ها نوسازی شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، محسن سرخو، رییس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و نوزدهمین جلسه شورا با اشاره به روز ایمنی در برابر زلزله که به دلیل رخداد زلزله بم نام گذاری شده است بر لزوم توجه به بازسازی و احیاء بافت های فرسوده شهر تهران تاکید کرد و افزود: با وجودی که دو نیم سال از عمر دوره چهارم شورا می گذرد هنوز قدم مهمی در مورد بافت های فرسوده تهران برداشته نشده است.


وی به برنامه دوم 5ساله شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: در این برنامه قرار بر این است تا معابر بافت های فرسوده ریزدانه نفوذناپذیر از سوی شهرداری باز شود تا مردم تشویق به ساخت و ساز شوند متاسفانه این مهم اتفاق نیافتاده و تنها در این بافت ها ساخت و ساز سالی حدود یک درصد اتفاق می افتد. احتساب چنین سرعتی صد سال طول می کشد تا بافت های فرسوده احیاء شوند.


رییس کمیته حمل و نقل شورا در بخش دیگر اظهارتش افزود: پیشنهادی به شهرداری تهران برای اجرای طرح مسکن اجتماعی ارائه شده است که مورد موافقت شهردار نیز قرار گرفته است.
 

وی در تشریح این پیشنهاد گفت: در این طرح به شهرداری تهران پیشنهاد شده است تا در قبال بدهی هایی که به سازمان تامین اجتماعی دارد تملکات شهرداری در بافت های فرسوده در اختیار سازمان قرار گیرد تا ضمن تامین مسکن بازنشستگان، مستمری بگیران و کارگران سازمان تامین اجتماعی در بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری نیز گام هایی برداشته شود چراکه در این پهنه ها زیرساخت ها وجود دارد.


مرتضی طلایی که ریاست جلسه شورا را برعهده داشت ضمن استقبال از این طرح اظهار داشت: بهتر است این پیشنهاد به عنوان تبصره ایی در برنامه بودجه سال 95 شهرداری دیده شود

کد خبر 511026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha