کارکرد بزرگداشت یوم الله ۹ دی  باید بررسی فتنه های جدید محتمل باشد

خبرگزاری شبستان: نایینی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ لشکرکشی همه اردوگاه باطل علیه جبهه حق با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تجارب نظام سلطه و نفاق داخلی بود، گفت: کارکرد بزرگداشت یوم الله ۹ دی باید بررسی فتنه های جدید محتمل باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، علی محمد نایینی، رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله 9 دی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی خط فتنه، نفوذ و مبارزه با نظام اسلامی بر پیچیده‌ترین اشکال خودش حضور یافت و دشمنان انقلاب اسلامی از همه گزینه ها، ظرفیتها و تجارب خود برای مقابله و مهار نظام مردمسالاری دینی بهره گرفتند اما ملت ایران با هوشمندی و حضوری به موقع خود تهدیدها و فتنه را خنثی و هر روز در استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران دیدند.

وی افزود: قبل از انتخابات 1383 براساس اقدامات تئوریک در اتاقهای فکر آمریکایی و اسنادی که به تدریج آشکار شد به این باور رسیدند که می توانند با استفاده از تجربیات و تکنیک‌های انقلابهای رنگی همزمان با انتخابات نظام جمهوری اسلامی را از درون بی سواد و فروپاش کنند. اما نظام جمهوری اسلامی ایران در محیطی ملی و در سطح منطقه همزمان با انتخابات 88 از موقعیت بسیار ممتاز برخوردار بود.

یکی از افتخارات ایران خلق حماسه بزرگ 75 درصدی ملت در سی سالگی انقلاب که چنین مشارکتی در هیچ یک از نظامهای سیاسی جهان وجود ندارد.

نایینی بیان داشت: در شرایطی که هیچ خطری کشور را تهدید نمی کرد و موفقیت نظام استثنایی و ممتاز بود دروغ، افترا و تهمت در کشور علیه نظام و سلامت انتخابات به راه انداخته‌اند. و در این میان برخی از خودی‌ها در تهدید و رفتار دچار مشکل شده‌اند و برخی نیز سکوت کرده‌اند برخی هم در جبهه دشمن عمل کرده‌اند و نتایج یک انتخابات پرافتخار و امیدآفرین را به چالش کشیده‌اند این همان فرصت بسیار طلایی بود که چند کاندیدای شکست خورده، احزاب و گروههای سیاسی حمایت کننده از آن کاندیدها و غفلت و کوتاهی برخی از نخبگان کشور در اختیار آمریکا و همه معارضین خارجی و داخلی انقلاب گذاشت.

وی ادامه داد: فرصتی که آمریکاییها مدتها دنبال آن بوده‌اند و هرگز موفق نشده بودند نظام را از درون به چالش کشند سال 88 سیل جبهه داخلی و خارجی ائتلاف عجیبی شکل گرفت بلافاصله جریان فتنه و همه دیرینه و سابقه‌اش تبدیل به پیاده نظام دشمن شد. و فضای خطرناکی شکل گرفت و آمریکاییها کاملاً امیدوار به براندازی نظام از درون شده‌اند.

وی اظهار داشت: فتنه 88 لشکرکشی همه اردوگاه باطل علیه جبهه حق با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تجارب نظام سلطه و نفاق داخلی بود دشمن در سال 88 می خواست با اردوکشی خیابانی محاسبات مسئولان نظام را تغییر دهد اراده آنها این بود که مردم را در مقابل حق و درمقابل نظام قرار دهند اما با سد مستحکم رهبری الهی نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خامنه‌ای و بصیرت مردم مواجه شده‌اند.

وی گفت: جریان فتنه پایانه‌های نظام جمهوری اسلامی را به بهانه تقلب در انتخابات هدف قرار داد و منافع ملی را نادیده گرفت و خسارات سنگینی به نظام داد. هتک حرمت‌های نظامی، مردم و ارزشهای پایه‌های نظام، مخدوش کردن چهره نظام اسلامی بخشی از خیانت‌ها و ظلم به جریان فتنه است که محاسبه خسارات آن ممکن نیست نتیجه قانونگذاری و فتنه گری به طمع افتادن فتنه گران و مدیریت صحنه ها توسط ضدانقلاب و بیسوادی کشور شد که برخی از نخبگان نیز در مقابله و محکوم کردن آن و شفاف سازی کوتاهی کرده‌اند و متاسفانه در این حساس لحظه تاریخی منافع ملی انقلاب و نظام فدای امیال شخصی و گروهی شد و زیاده خواهی و قدرت طلبی نخبگان به گسترش دامنه فتنه کمک کرد.

نایینی اظهار داشت: امروز برخی از بازیگران فتنه 88 و افرادی که در مقابل هجمه به ستون انقلاب و ارزشهای اسلامی سکوت کرده بودند و با فتنه همراهی داشتند تلاش برای تطهیر و تخریب چهره جریان فتنه و جرم سران آن دارند اما قطعاً حماسه‌سازان 9 دی با هزینه‌هایی که جریان فتنه بر نظام تحمیل کرده است تصمیم به فشارهای سیاسی و رسانه‌ای این جریان سیاسی شکست خورده نمی شوند.

وی گفت: حرمت شکنی روز عاشورا مردم خداجویای ایران را علیه فتنه آمریکایی به خروش درآورد این حرمت شکنی خشم هر انسان آزاده ای را برانگیخت و همه کسانی که یه تعلق خاطری به دین و اسلام و انقلاب نظام داشته‌اند به واکنش واداشت. در 9 دی 88 عاشوراییان با قیام خود علیه عاشوراستیزان قیام ماندگار تاریخی را در تاریخ مبارزات ملت ایران به نمایش گذاشته‌اند این حضور در سراسر کشور همه سلایق سیاسی و گروههای اجتماعی و 40 میلیون شرکت کننده در انتخابات 22 خرداد را دربرمی گرفت.

شعار روزهای یوم‌الله 9 دی مشخص کرد که مردم به هیچ جناحی گرایش ندارند و مردم در 9 دی نشان دادند برای دفاع از انقلاب نظام و رهبری و مقابله با انحراف از مسیر انقلاب در صحنه هستند.

رییس ستاد بزرگداشت یوم‌الله 9 دی بیان داشت: قیام تاریخی و ماندگاری 9 دی به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از "قله‌های فراموش نشدنی"، "حرکت برخاسته از بصیرت"، "شناخت موقعیت و حضور در لحظه‌های موردنیاز"، "حرکتی در فضای غبارآلود" و "حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی" در تاریخ انقلاباسلامی است.

وی گفت: ستاد مرکزی بزرگداشت 9 دی قیام گسترده و فراگیر مردم ایران و 9 دی را در حقیقت پیروزی بصیرت مردم ایران بر فتنه آمریکایی معرفی می کند و از این جهت در ششمین سال بزرگداشت این قله فراموش نشدنی شعار نهضتی امسال را تحت عنوان "یوم الله 9 دی مظهر نفوذناپذیری ملت ایران مقابل فتنه آمریکایی" اعلام می‌داریم.

نایینی بیان کرد: بزرگداشت حماسه 9 دی دو جنبه دارد: 1 بخش آن حرکت عظیم مردم است و بخش دیگر آن فتنه ای است که در سال 88 به راه افتاد این دو وجهه هر دو استثنایی بودند هم فتنه بدیع پیچیده و متفاوت از توطئه‌های قبلی بود و هم واکنش انقلابی، حماسی و به موقع مردم متفاوت از سایر راهپیمایی‌های متعارف بعد از انقلاب بود.

نایینی اضافه کرد: بزرگداشت 9 دی متعلق به گروه و جریان خاصی نیست همچنان که در خلق ان حماسه همه سلایق و گروهها نقش آفرین باشند. 9 دی ظرفیت حقیقی و هویت نظام جمهوری اسلامی است و یوم الله 9 دی تصویر واقعی قدرت نظام جمهوری اسلامی است و تصویری از سد نفوذ مقابل دشمن است. مردم ایران از فتنه پیچیده 88 سربلند خارج شده‌اند اما باید بدانید فتنه و نفوذ در مسیر انقلاب تمامی ندارد و تا این انقلاب در سایه ولایت فقیه جلو می‌رود دشمن برای آن توطئه می کند.

وی درخصوص پیامدهای 9 دی گفت: اگر به مبانی انقلاب و شعارهای آن تهاجم شد و در داخل فتنه شکل گرفت. زمینه نفوذ پیش خواهد آمد آنگاه اصل نظام و ولایت فقیه انکار می شود. و مقدس ترین ارزشها مانند امام حسین و عاشورا هم رحم نمی شود و در مخاصمه جریان ضدانقلاب و نظام و به عبارتی جریانی که هیچ یک از جریانات سیاسی کشور را قبول ندارد فضای کشور را به دست می گیرند و وحدت و منافع وحدت ملی را به خطر می اندازند که این یک درس بزرگ و عبرت است.

نایینی درخصوص اینکه اگر فتنه 88به نتیجه می رسید چه می شد گفت: قطعا جمهوری اسلامی ایران بی سوادترین کشور در منطقه بود اما امروز به برکت حماسه 9 دی کشور واکسینه شد و به برکت ایستادگی ملت ایران در محور مقاومت و در سطح منطقه جمهوری اسلامی ایران باسوادترین و مقتدرترین کشور منطقه به شمار می‌رود. و امروز به خوبی اثبات شد که شعار نه غزه و نه لبنان و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه یک شعار احمقانه و ضدمنافع و امنیت ملی بود.

وی گفت: فلسفه ستاد بزرگداشت یوم الله 9 دی یادآوری یک رویداد، هویت ملی و تاریخی است و کمک به تبیین و تحلیل درست یک حرکت بی نظیر مردمی است و زنده نگه داشتن این عنایت بزرگ الهی و یوم الله  در تاریخ انقلاب اسلامی است. که ستاد برگزاری 9 دی تلاش می کند آن انگیزه و شور و هیجان بی نظیری که در این روز اتفاق افتاد مورد غفلت قرار نگیرد و از افراد قدرتمند صاحب تحلیل دعوت می کند به میدان بیایند و با یک منطق تحلیلی دقیق ریشه‌ها و ابعاد فتنه 88 و حرکت مردم را در 9 دی برای لایه‌های مختلف جامعه بازگو کند.

وی درخصوص بزرگداشت یوم الله 9 دی گفت: انتظار است بزرگداشت یوم الله 9 دی هر سال مناسبتر و گرمتر برگزار شود یکی از کارکردهای بزرگداشت یوم الله 9 دی در هر سال باید بررسی فتنه های جدید محتمل باشد. و ما از نخبگان کشور، مدیران رسانه‌ها و مسئولان مراکز و دستگاههای فرهنگی انتظار داریم در فرصت بزرگداشت یوم الله 9 دی که امسال مصادف با هفته وحدت است ماهیت، بسترها و عوامل شکل گیری قیام ملی و مردمی 9 دی را تبیین نمایند و برای حفظ و تعمیق بصیرت و شور و هیجان انقلابی در جامعه کمک کنند.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متولی بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب است بزرگداشت یوم الله 9 دی را همچون سایر بزرگداشتهای دیگر طبق برنامه های سالیانه خود قرار داده است و با فعال نمودن ستاد مرکزی مردمی بزرگداشت 9 دی و ستادهای استانی و کمیته‌ها تلاش نموده‌اند تا در پرتو تبیین صحیح حقیقت حماسه 9 دی این قله فراموش نشدنی در تاریخ مبارزات ملت ایران زنده و جوشان باقی بمانند.
نایینی درخصوص پروژه نفوذ دشمن گفت: امروز همچنان صف آرایی جبهه انقلاب و معارض انقلاب در چارچوب راهبرد نفوذ فعال است و این صف آرایی با هدف تحریف مکتب امام خمینی (ره) و تضعیف شعارهای انقلاب است و هدف اصلی راهبرد نفوذ مقابله با تفکر  انقلابی فعال در کشور می‌باشد.

 

کد خبر 510953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha