پرداخت بیش از یک میلیارد ریال بن سوء تغذیه کودکان در شهرستان رزن

خبرگزاری شبستان:مدير کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن، از پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بن خرید مواد غذایی پروتئینی به کودکان دچار سوء تغذیه خبر داد .

سید عباس هاشمی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن به خبرنگار شبستان گفت: مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون ریال بن خرید مواد غذایی پروتئینی به تعداد 350 نفر از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در شهرستان رزن پرداخت شده است.

 

وی افزود : با توجه به تعامل صورت گرفته در هر یک از بخش های مرکزی رزن ، سردرود و قروه درجزین برای رفاه حال افراد مذکور با فروشگاه های معتبر عقد قرار داد صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: همچنین به منظور رفع سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال که به علت عدم رشد جسمانی دچار سوء تغذیه شده اند با همکاری شبکه بهداشت 350 سبد غذایی به ارزش 600 هزار ریال بین کودکان نیازمند دارای سوء تغذیه توزیع شد. 

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن با بیان اینکه توزیع این اقلام در جهت تامین مایحتاج کودکان محروم و مبتلا به سوء تغذیه می باشد، اظهار داشت : کمیته امداد در راستای حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند به منظور رفع سوء تغذیه کودکان که به دلیل فقر اقتصادی دچار این عارضه و بیماری شده اند اقدام به توزیع سبد غذایی کرده است .

 

هاشمی با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت شبکه بهداشت هر شهرستان در حال اجراست ، تصریح کرد : شبکه بهداشت با شناسایی کودکانی که بیماری سوء تغذیه دارند آنها را به کمیته امداد معرفی می کند و این نهاد با بررسی وضعیت خانواده بیمار و در صورت نیازمند بودن، بن مواد غذایی را به آنان تحویل می دهد .

 

وی عنوان کرد: اگر خانواده نیازمندی فرزند مبتلا به سوء تغذیه دارند با مراجعه به شبکه بهداشت می تواند از مزایای این طرح بهره مند شود . 

 

 

کد خبر 510886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha