نخستین جشنواره استانی رسانه و حماسه ۹ دی در زنجان

خبرگزاری شبستان:دبیر نخستین جشنواره استانی رسانه و حماسه ۹ دی گفت: به مناسبت بزرگداشت حماسه ملی نهم دی نخستین دوره جشنواره استانی رسانه و حماسه نه دی برگزار  می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان و به نقل از روابط عمومی بسیج رسانه، نوید کمالی اظهار داشت: نخستین جشنواره رسانه و حماسه 9 دی با هدف تشویق و ترغیب فعالان حوزه مطبوعات و رسانه‌های مجازی به تولید محتواهای رسانه‌ای با محوریت واقعه تاریخ ساز ۹ دی و نقش مردم در حفظ شکوفایی و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کار خود را آغاز کرده است.

 

وی افزود: تمام روزهای سال به طور طبیعى و به خودى خود یکسان هستند و آنچه یک روز خاص را نسبت به سایر روزها متمایز می‌سازد ویژگی‌های الهی و انسانی منصوب به آن روز است لذا سالروز حماسه نهم دی نیز بدلیل مردمی بودن و شاخص بودن آن در مقابله با فتنه پیچیده 88 در تاریخ ایران جایگاه ویژه‌ای یافته است‌.

 

دبیر نخستین جشنواره استانی رسانه و حماسه 9 دی عنوان کرد: با توجه به گذشت 6 سال از حماسه سیاسی انتخابات 88 ما هنوز شاهد اثرگذاری برخی حوادث آن سال در روند سیاسی کشور هستیم که این مسئله خود شاهدی بر اهمیت تقابل و برخورد مردم با فتنه 88 است زیرا حضور آحاد مردم در نهم دی ماه توانست به التهاب‌آفرینی‌های دشمنان داخلی و خارجی انقلاب در آن برهه تاریخی پایان دهد‌.

 

معاون سازمان بسیج رسانه استان زنجان با اشاره به اهمیت توجه به حماسه نهم دی به عنوان یک شاخص در مواجهه با جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی گفت: سازمان بسیج رسانه استان زنجان برای نخستین با در کشور با عزمی جدی در راستای ترویج گفتمان مقاومت اسلامی در حوزه رسانه و بصیرت افزایی عمومی در مقابله با اقدامات بازماندگان فتنه جوی حوادث تلخ سال 88 اقدام به طراحی و برگزاری جشنواره رسانه ای کرده است‌.

 

کمالی ابراز کرد: فعالان رسانه‌ای و شهروند خبرنگاران زنجانی می‌توانند آثار خود را همسو با محورهای جشنواره جهت داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری از آثار برتر همزمان با روز قشر بسیج رسانه تقدیر شود.

 

وی با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره اظهار داشت: محورهای جشنواره به دو بخش تخصصی و عمومی تقسیم شده و هر فرد می‌تواند بنا بر تخصص خود آثاری را تهیه و به جشنواره ارسال کند.

 

معاون سازمان بسیج رسانه استان زنجان با بیان اینکه نفرات برتر این جشنواره جوایز ارزنده‌ای را دریافت می‌کنند، گفت: آثار ارسالی توسط اساتید و صاحب نظران حوزه رسانه مورد داوری قرار می‌گیرد و بهترین و اثرگذار ترین آثار انتخاب و در روز 21 دی ماه همزمان با روز قشر بسیج رسانه به نمایش عمومی در می‌آید.

 

دبیر نخستین جشنواره استانی رسانه و حماسه نهم دی در پایان افزود: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را در قالب عکس‌، متن و فایل چند رسانه‌ای به آدرس الکترونیکی PressFestival@iran.ir ارسال کنند و یا به صورت حضوری آثار خود را به آدرس دبیرخانه جشنواره سه راه امجدیه‌، مجموعه فرهنگی ورزشی امام علی‌(ع)‌، سازمان بسیج رسانه تحویل دهند‌.

 

کد خبر 510842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha