برگزاری همایش «شعر مادر» و تجلیل از ۱۴اثر برگزیده در صومعه‌سرا

خبرگزاری شبستان: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه همایش «شعر مادر» در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: در این همایش از ۱۴ اثر برگزیده تجلیل می‌شود.

سیدمحمود رزمگیر، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از صومعه‌سرا با تبریک هفته وحدت اظهار کرد:  هر انسانی در سیستم بدنی خود نیاز به وحدت دارد و اگر در اعضای بدن وحدت وجود نداشته باشد حرکتی به درستی صورت نمی‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه در جامعه هم به اینگونه است و افراد باید در راستای اهداف مشخص وحدت داشته باشند، افزود: به هر میزان کاری برای رضای خدا باشد به همان میزان دل‌های بیشتری جذب آن کار می‌شوند و وحدت شکل می‌گیرد.

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه نماد اصلی کشور ما دین اسلام و تشیع است، گفت: کارهای مختلفی که در جامعه شکل می‌گیرد که هیچ‌کاری به اندازه عزم مردم و مسئولان نیاز به وحدت ندارد.

 

رزمگیر با بیان اینکه مردم در ماه محرم به صورت خودجوش برای عزای سرور سالار شهیدان ابا عبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) متحد می‌شوند و مراسم عزاداری برپا می‌کنند، تصریح کرد: ریسمان‌هایی که رابط ما با خداوند هستند به هر میزان توجه بیشتری به آنها شود قطعا اخلاص بیشتر دیده می‌شود و آنها با نور خود راه را برای ما روشن می‌کنند که اوج وحدت یک ملت و جامعه بشری است.

 

وی با بیان اینکه مادر در خانواده نماد وحدت و مهربانی است، خاطرنشان کرد: بانوان در ایجاد همدلی و وحدت نقش بسزایی در محیط خانه و جامعه دارند.

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه همزمان با هفته وحدت همایش «شعرمادر» در این شهرستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: تا کنون 110 اثر از 43 شاعر به این نهاد رسیده است.

 

رزمگیر با بیان اینکه 14 اثر آزاد، کلاسیک، غزل با موضوع مادر برگزیده شده است، افزود:  پنج اثر با موضوع حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به عنوان اثر ویژه انتخاب شده است.

 

کد خبر 510629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha