آشوراده ربطی به محیط زیست مازندران ندارد

خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گلستان از مخالفت اداره کل محیط زیست استان مازندران درخصوص بازدید مسافران نوروزی استان گلستان از جزیره آشوراده انتقاد کرد و گفت: این جزیره ربطی به محیط زیست مازندران ندارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان در دیدار معاون عمرانی استاندار گلستان اظهار داشت: مسافران نوروزی در صورت تمایل حق دارند از این جزیره بازدید کنند و كسی هم حق جلوگیری ندارد.

 

وی افزود: رفت و آمد به جزیره آشوراده منع قانونی ندارد و مسئولان استان گلستان هم نباید در برابر این سخنان، کوتاه بیایند.

 

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مسئولان گلستانی باید در برابر اینگونه مواضع مسئولان استان مازندران، محکم بایستند و کوتاه نیایند.

 

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: من بارها تاکید کردم که آشوراده، کلید توسعه استان گلستان است، اگر به این توصیه توجه جدی می شد، وضع استان گلستان به مراتب بهتر بود.

 

رضا مروتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز در این دیدار از برخورد جدی استاندار گلستان پس از موضع گیری اداره کل محیط زیست استان مازندران خبر داد.

 

وی افزود: طبق تاکیدات استاندار گلستان، مقرر شد از مکاتبه مستقیم با فرمانداری های استان گلستان در خصوص جزیره آشوراده اجتناب شود.  

 

مروتی خاطرنشان کرد: بازدید مسافران نوروزی استان گلستان از جزیره آشوراده، سال های گذشته هم انجام می شد و امسال هم طبق گذشته، مسافران نوروزی استان از این جزیره بازدید می کنند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان اظهار داشت: آشوراده حق قانونی مردم استان گلستان است و مسئولان استان مازندران به ناحق در این زمینه تلاش می کنند.

 

مروتی ادامه داد: مسئولان استان مازندران به ناحق، به این مسئله دامن می زنند و آن را به رسانه ها می کشانند.

 

وی تاکید کرد: توسعه پایدار در محیط های زیست محیطی منع قانونی ندارد.

 

پایان پیام/

کد خبر 447492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha