انهدام شبکه ترویج فساد در شبکه های اجتماعی در استان سمنان

خبرگزاری شبستان: معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از انهدام شبکه ترویج فساد در شبکه های اجتماعی در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در اطلاعيه اي از انهدام شبکه ترویج فساد در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

در ادامه آمده است؛ به اطلاع مردم عزیز استان سمنان می رساند، در ادامه شناسایی و اشراف بر عوامل مخل امنیت اخلاقی و اجتماعی در فضای سایبری استان، سربازان گمنام امام زمان (عج) مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان ، موفق به کشف ، شناسایی و انهدام  شبکه ترویج فساد و ابتذال در حوزه های ضد فرهنگی و ضداخلاقی در شبکه های اجتماعی شدند.

بخشی ازاقدامات این شبکه سایبری شامل:"ترویج فرهنگ برهنگی و مدلینگ و عادی سازی بی حجابی"،"تلاش برای ترویج فرهنگ اباحه‌گری و ترویج روابط خارج از قواعد اخلاقی"،"ترویج سبک زندگی غربی"، "اغفال و انتشار تصاویر خصوصی دختران و زنان عضو فیس بوک و فراهم نمودن زمینه کسب در آمد نامشروع" می شود.

لازم به ذکر است؛ اشراف اطلاعاتی شکل‌گرفته در بستر رسانه‌های اجتماعی موجود ، گویای فعالیت‌های خلاف قانون و شرع به اشکال مختلف در سایر رسانه‌های اجتماعی است که عموماً از سوی افراد سود جو و معاند شکل می‌گیرد.

لذا مجددا تأکید می گردد کاربران محترم فضای مجازی ضمن رعایت اصول امنیتی سایبری در بهره برداری از فضای مجازی، از قرار دادن و اشتراک گذاری تصاویر خصوصی خود در شبکه های اجتماعی خوداری نموده و همچنین به سودجویان سایبری هشدار داده می‌شود تا بساط فسادگستری خود را جمع کرده و دست از پیروی شیطان لعین بردارند که در غیر اینصورت بر اساس قانون با برخورد قاطع و به موقع دستگاههای اطلاعاتی و قضایی مواجه خواهند شد.

همچنین این مرکز آماده دریافت گزارش های مردمی مرتبط با فعالیت عناصر وابسته به سرویس های جاسوسی، ضدانقلاب و ضد فرهنگی و ضد دین که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بویژه فیس بوک، درحال جذب و ارتباط با کاربران فعال داخلی هستند، از طریق سایت www.gerdab.ir  است.

پایان پیام

کد خبر 447474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha