نحوه عزیمت عمره گزاران از مدینه منوره به مکه مکرمه

خبرگزاری شبستان: زائران جهت عزیمت از مدینه منوره به مکه مکرمه ساعت ۱۵ روز خروج ابتدا با اتوبوسهایی که درنظر گرفته شده است جهت احرام به مسجد شجره اعزام می شوند و پس از محرم شدن به  مکه مکرمه می روند.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ بر طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته در سفر عمره مفرده زائران ایرانی از ایستگاه های پروازی داخل کشور و  ازطریق خطوط هوایی  به دو فرودگاه مدینه منوره و یا فرودگاه بین المللی جده وارد می شوند و پس از خروج از فرودگاه با سوار شدن به اتوبوسهای پیش بینی شده که در بیرون از سالن فرودگاه قراردارند  به محل اقامت خود در مدینه منوره انتقال می یابند.زائران 5 روز در این شهر اقامت داشته و بعد از زیارت مسجد  نبوی(ص) واماکن مقدس این شهر جهت انجام اعمال عمره مفرده راهی مکه مکرمه می شوند. جهت این امر زائران معمولا در ساعت 15 روز خروج ابتدا با اتوبوسهایی که درنظر گرفته شده است جهت احرام به مسجد شجره اعزام می شوند و پس از محرم شدن در این مسجد و اقامه نماز مغرب و عشاء دوباره سوار همان اتوبوسها ی قبلی شده شبانگاه عازم مکه مکرمه می شوند. این امور حمل و نقل خروج از مدینه منوره به مکه مکرمه را نیروهای ستاد ی در اصطلاح ((مغادره مدینه ))می نامند.

 

گفتنی است در طی انجام مغادره مدینه معمولا به صورت خود جوش از طرف عوامل ثابت محل اقامت در مدینه منوره و همچنین مدیر و روحانی کاروان برنامه های مختلفی از جمله بدرقه،مراسم وداع،ارائه آموزش های اجرایی و احکام به اجرا در می آید.در تصاویر پیوست گزارش تصویری مغادره مدینه یکی از کاروانهای عمره گزاران ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

کد خبر 447034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha