خبرگزاری بین‌المللی رضوی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(علیه السلام) گفت: خبرگزاری بین‌المللی رضوی با هدف اطلاع‌رسانی بهتر و دقیق‌تر در حوزه سیره رضوی به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاري شبستان از مشهد به نقل از بنیاد بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام)، سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) با اشاره به اینکه طی تفاهمنامه‌ای که با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید 15 دانشگاه کشور در سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(علیه‌السلام) حضور داشته باشند، اظهار داشت: از دوره نهم برگزاری جشنواره امام رضا(علیه‌السلام) دانشگاه‌های کشور نیز برای حضور در این رویداد فرهنگی – هنری اعلام آمادگی کردند.

 

وی افزود: هم اکنون در سیزدهمین دوره از این جشنواره به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نهضت رضوی در دانشگاه های کشور به راه افتاده و بسیاری از دانشگاه‌های کشور در این جشنواره حضور یافته‌اند.

 

مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی – هنری امام رضا(علیه‌السلام) افزود: جشنواره فرهنگی – هنری امام رضا(علیه‌السلام) از دوره هفتم از گستره ملی به بین‌المللی تبدیل شد و اکنون توفیق داریم سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه‌السلام) را در 31 استان و 200 نقطه جهان با همکاری 360 ارگان و نهاد و تشکل مردمی، در دهه کرامت سال  1394 برگزار کنیم.

 

جعفری گفت: از دل جشنواره امام رضا(علیه‌السلام)، دهه کرامت جوشید و براین اساس افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره در قم و مشهد برنامه ریزی شد.

 

مدیرعامل بنیاد امام رضا(علیه‌السلام) ادامه داد: در همین راستا برای غنای برنامه‌های ویژه دهه کرامت، شورای انقلاب فرهنگی پنجم ذی القعده را روز بزرگداشت امامزادگان و ششم ذی القعده را روز بزرگداشت شاه چراغ تعیین کرد که براین اساس برنامه‌های ویژه‌ای در راستای جشنواره امام رضا(علیه‌السلام) در کشور برگزار می‌شود.

 

جعفری با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی خبرگزاری رضوی گفت: بنیاد امام رضا(علیه‌السلام) درحال آماده سازی محتوایی این خبرگزاری است تا تکمیل کننده بخش اطلاع رسانی فعالیت‌های جشنواره امام رضا(علیه‌السلام) در حوزه ملی و بین المللی باشد.

 

مدیر مسئول فصلنامه فرهنگ رضوی اخذ مجوز علمی پژوهشی برای این فصلنامه را از دیگر دستاوردهای این جشنواره عنوان و بیان کرد: این فصلنامه از هفتمین شماره خودموفق به اخذ مجوز علمی – پژوهشی شد که افتخاری بزرگ برای عرصه فرهنگ رضوی به شمار می رود.

 

وی گفت: بنیاد بین المللی امام رضا(علیه‌السلام) همچنین موفق به اخذ مجوز موسسه انتشاراتی شد که در این راستا به طور میانگین هر ماه سه عنوان کتاب در حوزه رضوی منتشر شده است.

 

پایان پیام/

 

 

کد خبر 447026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha