«سلام فارسی» به فارسی آموزان بلگراد می رسد

خبرگزاری شبستان: معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی از تالیف درسنامه آموزش زبان فارسی با عنوان «سلام فارسی» ویژه دانشجویان دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد و فارسی‌آموزان صربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی با بیان اینکه کتاب «سلام فارسی» درسنامۀ اختصاصی برای دانشجویان و فارسی آموزان صربستان و دومین کتاب تالیفی و آموزشی بنیاد سعدی است، گفت: این کتاب در اجرای تفاهم نامه مشترک بین بنیاد سعدی و دانشگاه بلگراد تهیه و تنظیم شده است.

وی افزود: کتاب «سلام فارسی» بر مبنای اصول و نظریه‌های تهیه و تدوین کتابهای آموزش زبان و به شیوه علمی و هدفمند تالیف شده و نه تنها برای مخاطبان کشور صربستان، بلکه برای فارسی‌آموزان کشورهای حوزۀ بالکان، از جمله بوسنی هرزگوین، کرواسی، مونته‌نگرو، مقدونیه و حتی بلغارستان نیز کاربرد دارد.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی خاطر نشان کرد: دانشگاه بلگراد یکی از 400 دانشگاه برتر جهان است که زبان فارسی در آن در دوسال اخیر رونق فراوانی گرفته است و در حال حاضر حدود 200 دانشجو در این دانشگاه مشغول یادگیری زبان فارسی به عنوان زبان انتخابی هستند.

شایان ذکر است، «سلام فارسی» به همت سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی، در صربستان تالیف و زیر نظر معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی آماده سازی شده است و به زودی منتشر می شود.

 

پایان پیام/

کد خبر 447013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha