فرایند مدیریت عملکرد دستگاه های اجرایی در استان زنجان اجرا می شود

خبرگزاری شبستان: مدیرکل منابع انسانی استانداری زنجان از اجرای فرایند مدیریت عملکرد دستگاه های اجرایی و تمرکززدایی و تفویض اختیار در استان زنجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، بهرام جلیل خانی، مدیرکل منابع انسانی استانداری زنجان امروز(21 اسفند) در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: فرایند آزمون های استخدامی و ورود به ارگانها و دستگاه های دولتی منوط به داشتن مجوز استخدامی، تشکیلات مصوب دستگاه ها و برون سپاری و رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت ها و ایجاد رقابت و برگزاری آزمون های استخدامی است.

این مقام مسئول به آزمون های استخدامی استانداری زنجان در سال های 91 و 92 اشاره کرد و گفت: این آزمون با حضور 17 هزار متقاضی برگزار شد که 781 نفر براساس سهمیه دستگاه های اجرایی پذیرفته شدند.

جلیل خانی، عدم پیش بینی اعتبار برای اعطاء مجوز به آغاز به فعالیت این افراد تاکنون را از دلایل تاخیر در بکارگیری متقاضیان عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر این مشکل در استان مرتفع شده است.

مدیرکل منابع انسانی استانداری زنجان اضافه کرد: اطلاعات افرادی که فرایند گزینش آنها نهایی شده است، در سامانه ای که به این منظور طراحی گردیده است، ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه 184 نفر از این افراد ایثارگر هستند و احکام مرتبط با آنها صارد شده است، گفت: 365 نفر نیز فرایند گزینش آنها نهایی شده  و شماره مستخدم برای این افراد صادر گردیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هنوز وضعیت 145 نفر از این افراد توسط دستگاه های اجرایی مرتبط تائید نشده است، افزود: امید می رود فرایند این افراد طی شود و از اوایل سال آینده مشغول به کار شوند.

جلیل خانی ادامه داد: از این پس مجوز استخدامی از سوی استانداری صادر نمی شود و دستگاه ها باید از طریق وزارت خانه های متبوع مجوز دریافت کنند.

وی همچنین به فرایند مدیریت عملکرد در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: این ارزیابی مربوط به مدیران، کارکنان و عملکرد دستگاه های اجرایی است.

این مقام مسئول به تمرکززدایی و تفویض اختیارات اشاره کرد و ادامه داد: بایستی اختیاراتی که می شود از مرحله کشوری به استانی، وزراتخانه ها به استانداری و اختیارات وزرا به مدیران را احصا و مورد بررسی قرار داد.

پایان پیام/

 

کد خبر 446068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha