بیش از 2 هزار وقف جدید طی سال 92 در سراسر کشور به ثبت رسید

خبرگزاری شبستان: ربیعی با اشاره به نهادینه شدن بیش از پیش سنت حسنه وقف در کشور به مدد فعالیت های تبلیغی و رسانه ای گفت: بیش از 2 هزار وقف جدیدطی سال 92 درسراسر کشور با نیات مختلف فرهنگی و اجتماعی به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حسن ربیعی، سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: یکى از بارزترین مصداق هاى تزکیه ، صدقه و کاملترین مصداق آن ، وقف است که به واسطه وقف ، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع ( منافع ) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جریان خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هیچ صدقه اى چون وقف چنین مزیّتى جاودانه ندارد ، افزود: مردم نیکوکار و خیر ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 88 در هرسال به طور متوسط 198 وقف جدید به ثبت می رساندند.
ربیعی با اشاره به اینکه از سال 89 با اجرای طرح های تبلیغی و ترویجی فرهنگ حسنه وقف از طریق رسانه ها ، اجرای امینانه نیات واقفان و برپایی خیمه های مشورتی «همه واقف باشیم» در ایام و مناسبت های ویژه سال در بقاع متبرکه و امامزادگان ، روند ثبت وقف های جدید ، شتاب بیشتری به خود گرفت، تصریح کرد: در سال 89 با توجه به این اقدامات ، 927 وقف جدید، در سال 90 ، 1388 وقف جدید و در سال 91 ، 1765 وقف جدید به ثبت رسید.
سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد:براساس آخرین اطلاعات در سال 92 با همت واقفان و مردم خیر اندیش و تلاش کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور، بیش از 2 هزار وقف جدید به ثبت رسید.
مدیرکل دفتر ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به رونمایی اوراق وقف در سال 92 و عرضه این اوراق به ارزش 100 میلیارد تومان با هدف ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری افزود: ما در دهه پیشرفت و عدالت به سر می بریم و ارائه این اوراق وقف که منجر به ساخت بیمارستان تخصصی سرطان می شود، می تواند از شاخصه های ایجاد عدالت در بین مردم جامعه باشد.
وی اوراق وقف را در برگیرنده چنین مکانیزمی دانست و گفت: اوراق وقف به فردی که در تأمین هزینه های درمان بیماری سرطان خود دچار مشکل شده است کمک می کند و در راستای تحقق عدالت اجتماعی گام بر می دارد.
ربیعی در پایان ضمن تشکر از عموم مردم عزیز و شهید پرور ایران اسلامی که به تبعیت از شعائر ناب اسلام محمدی، همواره با حضور در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی حماسه آفریده و برگ های زرینی را در تاریخ این سرزمین عزیز به ثبت رسانده اند، خواستار مشارکت هرچه بیشتر مردم در سنت حسنه وقف و ترویج این فرهنگ حسنه شد.
 

پایان پیام/

کد خبر 354267

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha