دولت اهتمام جدی به اجرای هدفمندی یارانه ها دارد

خبرگزاری شبستان: جهانگیری با تأکید بر اهتمام جدی دولت برای اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها گفت:‌ مصمم هستیم هر چه زودتر سازوکارها و برخی از فرایندهای نادرست گذشته را اصلاح کنیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه دولت در تلاش است مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 1393، طرح هدفمندی را به بهترین شکل ممکن اجرا کند، از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خواست ضمن هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی کشور، همه مسائل، جزئیات و ملزومات آیین‌نامه اجرایی طرح را در اسرع وقت نهایی کند تا برای تصمیم‌گیری نهایی در جلسه هیئت وزیران مطرح شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین امنیت غذایی، بهبود خدمات سلامت و درمان برای مردم و کمک به حل بحران های محیط زیستی را از مهم‌ترین اهداف و دستاوردهای اجرای این مرحله از هدفمندی یارانه ها برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای مناسب این مرحله، شاهد رضایت و بهبود وضع مردم در بخش‌های مختلف باشیم.

شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کارگروه‌ها و جلسات کارشناسی متعدد، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های تهیه شده برای اصلاح و بهینه‌سازی حوزه‌های حمل و نقل، بهداشت و درمان، بیمه، بنگاه‌های تولیدی، تأمین کالاهای اساسی و تنظیم بازار ارائه کرد و از تدوین یک بسته جامع برای مجموعه اقداماتی که باید برای اجرای طرح هدفمندی انجام شود، خبر داد.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین در خصوص سایت رفاهی (سایت مربوط به ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه) توضیحاتی داد و گفت: تدابیر لازم برای تکمیل زیرساخت‌ها و کارآمدی مسائل فنی این سایت پیش بینی شده و سایت از آمادگی و امکانات خوبی برای اجرا برخوردار است.

در این جلسه درباره پیش‌نویس آیین‌نامه بند "و" تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه سال 1393 کل کشور بحث و بررسی و پس از تبادل نظر و گفتگوهای کارشناسی، مقرر شد معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در اسرع وقت این آیین نامه و دستورالعمل اجرایی آن را نهایی و در جلسه هیئت دولت ارائه کند.

برگه نام‌نویسی متقاضیان دریافت یارانه و جزئیات برنامه ستاد تنظیم بازار از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته و پس از بررسی درخصوص آنها تصمیم گیری شد.

پایان پیام/

کد خبر 354144

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha