برخورد قانونی با متخلفین و اخلال گران نظم عمومی چهارشنبه آخر سال

خبرگزاری شبستان: دادستان مرکز گلستان از برخورد قانونی با متخلفین و اخلال گران نظم عمومی چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: دستگاه قضایی برخورد جدی و قانونی با اینگونه افراد خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان گلستان، عباس پوریانی، دادستان مرکز گلستان چهارشنبه آخر سال را رسم و سنت چندین هزار ساله ایرانیان دانست و گفت: متاسفانه در سال های اخیر افرادی سود جو با استفاده از نشاط و شادی های سالم مردم، دست به اقدامات مخاطره آمیز با استفاده از مواد محترقه، منفجره و آتش زامی زنندکه این امر موجب مزاحمت برای شهروندان و ترس و وحشت آنان می شود.


وی افزود: متاسفانه عده ای با راه اندازی چهارشنبه سوزی در روزهای پایانی سال که همه به فکر تحویل سال نو هستند این امر را موجب می شوند تا نیروهای مدیریت شهری، پلیس، دستگاه قضایی در آماده باش کامل به سر برند.


دادستان مرکز گلستان گفت: توصیه ما به افرادی که با ایجاد سر و صدای ناهنجار و مهیب شادکامی خود را به تلخ کامی دیگران تبدیل می کنند این است که از رفتارهای ناشایست و برهم زننده نظم وآسایش عمومی خودداری کنند و در صورت تکرار و مشاهده اینگونه تحرکات، پلیس و دستگاه قضایی برخورد قاطعانه با آنان را در دستور کار خود خواهد داشت.


وی با استناد به مواد 618، 619، 620 قانون مجازات اسلامی هرگونه اخلال در نظم عمومی و برهم زدن آرامش و امنیت مردم را جرم دانست و گفت: دستگاه قضایی برخورد جدی و قانونی با اینگونه افراد خواهد داشت.


پوریانی استفاده از ظرفیت صدا و سیمای استان گلستان در خصوص اعلام هشدارهای لازم به خانواده ها را یکی از اقدامات مهم و اساسی در پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر سال عنوان کرد و افزود: والدین در این ایام توجه بیشتری نسبت به رفتارها و رفت و آمدهای فرزندان خود داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار برای آنان در روزهای پایانی سال نباشیم.


وی در ادامه از استقرار قاضی کشیک در دادسرا عمومی و انقلاب مرکز استان خبرداد و گفت: افرادی که توسط نیروی انتظامی بر اساس ماده 21 آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری در جرائم مشهود به دادسرا معرفی می شوند رسیدگی لازم و سریع انجام و احکام لازم نیز صادر می شود.


پوریانی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی با شادمانی چهارشنبه آخر سال مردم مخالف نیست، اظهار کرد: برگزاری اینگونه مراسم باید مانند گذشته در سطح خانواده ها و محلات رواج یابد و این اقدام نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد و تنها باید به شکل صحیح و پسندیده آن اجرا شود.

 

حاشیه امن زمین خواران کم رنگ می شود / کشیک های نوروزی ویژه مبارزه با زمین خواری در گلستان
دبیر شورای حفاظت از اراضی ملی انفال و منابع طبیعی از فعال شدن کشیک های نوروزی ویژه مبارزه با زمین خواری در استان خبر داد.


پوریانی با بیان اینکه برخی سودجویان با استفاده از فرصت تعطیلات نوروزی اقدام به دست اندازی و ساخت و ساز در عرصه های منابع طبیعی می کنند، گفت: برای پیشگیری از اقدام این افراد و تسریع در رسیدگی به پرونده متجاوزان به عرصه های ملی و منابع طبیعی، نیروهای کشیک دادسرای ویژه مبارزه با زمین‌خواری در مرکز استان مستقر می‌شوند.


وی با تاکید بر اینکه مسئول تامین امنیت عرصه های طبیعی، اداره کل منابع طبیعی استان است از مسئولان این اداره خواست: با تشکیل گشت های ویژه نوروزی متشکل از یگان حفاظت مستقر در این اداره و نیروی انتظامی و سرکشی های مداوم، عرصه را برای دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی، تنگ کنند.


به گزارش روابط عمومی دادگستری کل گلستان، دادستان مرکز استان گلستان با بیان اینکه حفاظت و حراست از منابع ملی، اهتمام همه مردم را می طلبد از گلستانی ها، خواست: هرگونه اقدام مجرمانه جهت تخریب و تصرف اراضی ملی، را به نزدیکترین مراجع انتظامی و پلیس 110 یا گشت های ویژه اداره کل منابع طبیعی گزارش دهند.


وی افزود: در راستای پیشگیری از زمین‌خواری، تا کنون برای 94 درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

پایان پیام/

 

کد خبر 353704

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha