زندگی پیامبر(ص) برای همه جهان درس دارد

خبرگزاری شبستان :پیامبر گرامی اسلام(ص) هم معجزات دارند که بهانه‌گیران را راضی نگهدارد. هم مباحث عقلی و فلسفی دارند که خواص و اندیشمندان را به خودشان جذب کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان ،جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون با بیان اینکه «من پیامبر اسلام (ص) را هم بسیار دوست دارم و هم بسیار به او اعتقاد دارم.» تاکید کرد: این حرف را از روی احساس عرض نمی‌کنم چون‌که درباره ایشان بسیار مطالعه کردم هم از پژوهش‌گران و نویسندگان خارجی و هم داخلی. نکته جالبی که دریافت کردم این بود که همگی به این شخصیت احترام می‌گذارند و افکارش را حتی امروزه پیشرو و عالی می‌دانند.

 

بازیگر سریال ماندگار« هزار دستان» در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) به نظر من دو بُعد کلی دارند که سایر ویژگی‌های ایشان هم از این دو بُعد نشأت می‌گیرد: یکی بُعد شخصیتی ایشان است و دیگر بُعد پیامبر خدا بودن است. کسی نیست که به شخصیت این بزرگوار احترام نگذارد و او را شخصیتی ارزش‌مند و والا ندارد. این در تاریخ ثبت شده است. پیامبر اسلام (ص) را دشمنانش هم قبول داشتند و به او احترام می‌گذاشتند. قبل از بعثت به او لقب امین داده بودند.

 

بُعد پیامبری ایشان هم کاملاً مبرهن و بارز است. ایشان هم معجزات دارند که بهانه‌گیران را راضی نگهدارد. هم مباحث عقلی و فلسفی دارند که خواص و اندیشمندان را به خودشان جذب کنند. و هم مهربانی و عشق فراوانی دارند که عموم مردم را به خود جلب کنند. شما از هر جنبه به زندگی پیامبر (ص) نظر بیفکنید می‌بینید که زندگی ایشان تمامی درس تاریخ است و امروز هم ما می‌توانیم از آن بهره‌های فراوان ببریم. من این حرف را از روی دوست داشتن نمی‌زنم بلکه در کنار کارهایم مطالعه بسیاری درباره ایشان داشته‌ام. پیامبر (ص) منشأ خیر و برکت است و برای همین وقتی می‌خواهیم کاری برایشان انجام دهیم باید کاری کارشناسانه و پژوهش‌گرانه باشد.


این هنرمند بزرگ تاریخ سینمای ایران در پایان به جوانان فیلم‌ساز توصیه کرد: از این حرفم می‌خواهم به این نتیجه برسم که دوستان فیلم‌ساز یا نویسنده ما قبل از ساختن اثری یا نوشتن متنی باید پژوهش کنند. باید بروند بگردند و مطالعه کنند و بحث و گفتگو کنند و سپس خود را برای ساختن فیلمی آماده کنند. توصیه من به دوستان فیلم‌ساز این است که برای ساختن فیلمی برای حضرت محمد (ص) به جزییات بسیار دقت کنند. جزییاتی که می‌تواند ریشه اصلی اثر آن‌ها باشد و در ضمن می‌تواند اثر آن‌ها را عمیق‌تر و پرجلوه‌تر نشان دهند. به نظر من درباره پیامبر اسلام (ص) کلی گویی نشود بلکه به جزییات شخصیت و اندیشه ایشان بپردازند.


بنا بر گزارش روابط عمومی جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.


علاقه‌مندان جهت اطلاع بیشتر از شرایط شرکت در این جشنواره می‌توانند به ؛ آدرس اینترنتی سایت جشنواره مراجعه http://islamicartz.comو یا با تلفن:2131250- 0253 تماس حاصل فرمایند.
پایان پیام/
 

کد خبر 346295

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha