شباهت های مهدی(ع) و مسیح(ع) در "نزول مسیح و ظهور موعود"

کتاب "نزول مسیح و ظهور موعود" به موضوعاتی مانند مفهوم و مصداق انتظار، شباهت های مهدی و مسیح(ع)، بشارت های ادیان مختلف به نزول مسیح و ظهور موعود و ارتباط نزول مسیح با ظهور عیسی پرداخته است.

به گزارش خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان، کتاب "نزول مسیح و ظهور موعود" به موضوعاتی مانند مفهوم و مصداق انتظار، شباهت های مهدی و مسیح(ع)، بشارت های ادیان مختلف به نزول مسیح و ظهور موعود و ارتباط نزول مسیح با ظهور عیسی پرداخته است.
در بخشی از این کتاب آمده است:
" مسیح فرود می آید و فریاد می زند: درب بیت المقدس را بگشایید، در را باز کنید و ایشان وارد بیت المقدس می شود، در این میان دجال با هفتاد هزار یهودی پدیدار می شود، منجی بشریت ولی عصر او را می کشد، پس از مشاهده چنین عملی، یهودیان به هر گوشه و کناری می خیزند حتی در پناه سنگ و درخت ... .
این کتاب از سه بخش تشکیل شده است، بخش اول در مبادی و مباحثی است که به عنوان پیش نیاز بحث اصلی باید به آنها پرداخته شود. برخی از بخش‌های این فصل عبارت هستند از مسئله مهدویت و برداشت همه انسان‌ها از آن، مفهوم و مصداق انتظار، گستردگی عدالت.
بخش دوم بیانگر شباهت‌های حضرت مهدی(عج) به مسیح(ع) و برعکس است که به تک تک آنها اشاره می‌شود.
بخش سوم درباره رابطه نزول مسیح با ظهور موعود منتظر و قائم آل محمد(ص) است. این بخش بحث اساسی کتاب را تشکیل می‌دهد.
رابطه نزول مسح با ظهور امام زمان، بشارت پیشیناین به هبوط مسیح و ظهور منجی، نزول مسیح، سیمای مسیح در قرص خورشید و ماه، تاسف غم بار، بستر سازی فرود عیسی، نزول مهدی و تقویت جبهه مهدی، ایمان اهل کتا به مسیح در پذیرش اسلام، فتح قسطنطنیه یا نماد دنیایی مسیحیت، پناهندگی سفیانی و سربازانش به روم|، همکاری روم با سفیان، عکس العمل‌های اهل آسمان و زمین نسبت به هلاک سفیانی و برتری حجت ابن الحسن بر فرزند مریم، درگذشت عیسی پیش از مهدی، یوم السبت روز قیام مهدی، احکام سبت، مراسم سبت نزد مسیحیان و سبت در اسلام عنوان فصل‌های بخش سوم است.
شایان ذکر است، انتشارات بوستان کتاب، کتاب "نزول مسیح و ظهور موعود" نوشته میرتقی حسینی گرگانی را در 496 صفحه با قیمت 9400 تومان منتشر کرده است.


پایان پیام/

کد خبر 346093

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha