ابعاد انقلاب اسلامی باید برای نسل جوان شناسانده شود

خبرگزاری شبستان:رئیس واحد علوم و تحقیقات گفت:برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی مجاهدت های زیادی توسط امام امت، شهدا و مردم انجام گرفته وبایدزوایا وابعاد مختلف این ایثارگری وفداکاری ها رابه نسل جوان نشان داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، علی عباسپور در مراسم جشن بزرگ انقلاب اسلامی که با حضور دانشجویان ، اعضای هیات علمی و کارکنان واحد علوم و تحقیقات برگزار شد ، با درود به روان مطهر حضرت امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و تبریک و تهنیت میلاد خجسته ی امام حسن عسگری (ع) ، ایام الله دهه فجر و روز22بهمن گفت: انشاء الله خداوند به ما توفیق عطا کند تا پویندگان حقیقی راه امام عزیزمان باشیم و توانایی پاسداری از تلاش ها و ایثارگری هایی که صورت گرفته و خون هایی که نثار شده تا این انقلاب به ثمر برسد را داشته باشیم.

 

وی با بیان این مطلب که حضرت امام (ره) عمر پربرکتشان را صرف کردند تا انقلاب اسلامی به ثمر نشسته و پابرجا بماند، گفت: مردم به خصوص جامعه دانشگاهی قدردان این تلاش ها و ایثار ها است و با کار و تلاش علمی و فرهنگی آن را ارج می گذارد .

 

رئیس واحد علوم و تحقیقات به تلاش های صورت گرفته برای حفاظت از آرمان های انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان در گذشته برای اینکه انقلاب اسلامی ریشه کن شود ، برنامه ریزی های بسیاری صورت دادند اما با مقاومت و صبر و شکیبایی مردم و شهدا ، خوشبختانه انقلاب تا به این مرحله محفوظ مانده است و امیدوارم در ادامه راه نیز توطئه های آینده هم خنثی و خداوند بزرگ به ما این توان را بدهد تا این امانت را به پیش برده و به پرچمدار و صاحب اصلی آن یعنی حضرت صاحب الزمان (عج) ، برسانیم .

 

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر نسل سوم و چهارم کشور ، انقلاب و چگونگی پیدایش آن و تلاش هایی که شهدا ، ایثارگران و جانبازان انجام دادند تا از آن پاسداری شود را تنها از طریق آثار مستند در کتاب ها و فیلم ها می توانند مشاهده و درک کنند ، افزود: نسل گذشته وظیفه دارد آنچه که در جریان انقلاب اسلامی اتفاق افتاده به نسل جوان انتقال دهد تا نسل جوان خود به درک حقیقی از اهمیت این انقلاب پی ببرد.

 

دکتر عباسپور با اشاره به حال و هوای همدلی و از خود گذشتگی اوایل انقلاب افزود: نسل جوان کشور باید به اهمیت انقلاب اسلامی و تلاش های صورت گرفته برای برقراری آن آگاه شود و همان حال و هوایی که در اوایل انقلاب بر مردم و کشور حاکم بود و واقعا همه ی مردم حاضر بودند همه متعلقاتشان را واگذار کنند تا انقلاب اسلامی برپا شود. برای نسل امروز روشن شود تا از این طریق دوباره شاهد فضای همدلی، یکپارچگی ، وحدت و تلاش جمعی چون ابتدای انقلاب در جهت اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی ایران باشیم.

 

رئیس واحد علوم و تحقیقات با بیان این مطلب که شهدا در حقیقت زنده و شاهد رفتار و کردار ما هستند گفت: مقام شهدا بالاست، آنها دین خود را به اسلام، انقلاب و مردم ادا کردند و حال نوبت ما است تا با خدمت به مردم در جامعه و نیز با خدمت به دانشجویان در دانشگاه، حافظ دستاوردهای انقلاب باشیم.


دکتر عباسپور با اشاره به آغاز ترم دوم سال تحصیلی 92 خطاب به کارکنان واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: خدمت به دانشجویان ارزشمند است و در مجموعه واحد علوم و تحقیقات باید آنچنان که شایسته و بایسته شخصیت آنان است، خدمت رسانی شود.

 

وی گفت : ممکن است در برخی موارد همچون فضای آموزشی، امکانات تحقیقاتی و رفاهی کمبودهایی وجود داشته باشد اما این کمبودها با سخنان محبت آمیز و رفتار اسلامی و انسان دوستانه قابل جبران است و می تواند تأثیر بسیار مثبتی در روحیه دانشجویان بگذارد.

 

دکتر عباسپور با اشاره به این مطلب که جبهه نبرد ما در حقیقت خدماتی است که در محیط دانشگاه به نسل جوان ارائه می کنیم، خواستار ریشه یابی مسائل و معضلات کنونی کشور از سوی اساتید و ارائه راهکارهای اجرایی برای رفع آن ها شد و گفت: معتقدم علی رغم تلاش های صورت گرفته در کشور هنوز در ارائه خدمات و وظایف خود نتوانسته ایم ارتباط، احترام و رفتار اسلامی را آنگونه که مطلوب است و در دین ما به آن سفارش شده درجامعه حاکم نماییم.

 

دکتر عباسپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه ریزی های مدیریت واحد علوم و تحقیقات برای رفع مشکلات کارکنان، دانشجویان و اساتید این واحد گفت: مدیریت و مسئولین واحد علوم و تحقیقات بر مشکلات موجود آگاهی کافی و لازم را دارند اما بازهم نیاز است همه همکاران کاستی ها و کمبودها را یادآوری کنند و بدانند که برای رفع آن ها تلاش لازم انجام خواهد گرفت تا انشالله شاهد یک محیط یکپارچه و با نشاط و فضای اسلامی وبرادرانه بدون شعارزدگی در سطح دانشگاه باشیم.

 

دکتر عباسپور به برنامه ریزی مدون برای مدیریت و پیشبرد اهداف واحد علوم و تحقیقات و تامین رفاه کارکنان ، اعضای هیأت علمی و دانشجویان این واحد اشاره کرد و گفت: ترجیح می دهم برنامه های خود را زمانی اعلام کنم که به مرحله اجرایی رسیده باشند تا خدای نکرده با عدم اجرای درست برخی برنامه ها بدقولی ایجاد نشود.

 

رئیس واحد علوم و تحقیقات با تأکید دوباره بر تکریم مقام شهدای گمنام این واحد آنچنان که شایسته مقام این شهیدان است پیشنهاد کرد: روز دوشنبه 21 بهمن ماه جاری همه همکاران بر مزار این شهیدان حاضر شوند و برای شادی روح آن ها فاتحه قرائت نمایند.
 

پایان پیام/

کد خبر 341704

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha