تامل در آیه های قرآن لازمه عمل به دستورات انسان ساز این کتاب الهی است

خبرگزاری شبستان: رئیس موسسه جامعه القرآن کریم کشور گفت: قرآن کریم موجب آرامش روحی و روانی انسان می شود و تفکر و تامل در آیه های قرآن لازمه عمل به دستورات انسان ساز این کتاب الهی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام سید محمدمهدی طباطبایی امروز(20 بهمن) در مراسم طلوع فجر در جمع قرآن آموزان و مربیان جامعه القرآن کریم استان زنجان با اشاره به اینکه حقیقت همواره در تاریخ پیروز است، اظهار داشت: آنچه نابود شدنی است، باطل می باشد و زمینه ابطال و از بین رفتن باطل، ظهور و بروز حقیقت است.


وی با اشاره به اینکه لازمه پیکار با باطل در جوامع، ظهور حقیقت است، خاطرنشان ساخت: همه ما باید با عمل به قرآن کریم این زمینه را در جامعه فراهم کنیم.


حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به اینکه قرآن کریم ماندگاری حق و زوال باطل را نوید داده است، افزود: همین مساله موجب امیدواری مومنان در مقابل ظلم و ستم ستمکاران در طول تاریخ بوده است.
 

موسس جامعه القرآن کریم کشور ادامه داد: قرآن کریم تدریجی بر پیامبر(ص) نازل شده است و همین مساله قرائت تدریجی و عمل به آیه های آن را در بین انسانها برای اثرگذاری و ماندگاری آن در اعمال انسان می طلبد.
 

وی همچنین با اشاره به اینکه قرآن کریم موجب آرامش روح و روان انسانهاست، گفت: تنها قرائت قرآن کریم کافی نیست و بایستی در آیات این کتاب الهی تامل و تفکر شود و آن را در زندگی جاری ساخت.


حجت الاسلام طباطبایی با استناد به حدیثی از امام صادق (ع) به شفای قرآن کریم نیز اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از مردم از قدرت شفای قرآن کریم و آیات الهی غافل هستند.


موسس جامعه القرآن کریم کشور اضافه کرد: برای بهره مندی از معجزات قرآن کریم باید با اخلاص و یقین به سراغ قرآن کریم رفت و پایه های زندگی خانوادگی و اجتماعی را بر مبنای قوانینی که در قرآن کریم جاری است، بنا نهاد.
 

وی همچنین به هجمه و شبیخون فرهنگی دشمنان در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: تنها راه مصون ماندن از این تهاجمات تمسک به قرآن کریم و آیه های زندگی ساز این کتاب مقدس الهی است.
 

پایان پیام/

کد خبر 341563

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha