هنر سبب ارائه زیبا انقلاب به نسل های آینده و جهانیان می شود

خبرگزاری شبستان: نوش آبادی معتقد است که دقت در باورهای جامعه و برداشت درست از حقایق سبب جاودانگی هنر می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، معاون حقوقی ، امورمجلس و استانها شنبه شب در نخستین نشست و هم اندیشی بزرگ هنرمندان انقلاب شهرستان ری که با حضور مسئولان ارشد این شهرستان در سالن همایش های مجتمع ابوالفتوح رازی برگزار شد، ضمن تبریک سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدا با تأکید بر اینکه هنر فی نفسه ارزشمند است، اظهار داشت: هنر یک واژه مفهومی انسانی و فطری است.


حسین نوش آبادی با اشاره به اینکه جوامع بشری به هنر و هنرمند ارزش می دهد، گفت: روح و فطرت انسان با هنر آمیخته است. فطرت بشری هنر دوست و روح بشر با هنر عجین است.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: خداوند متعال خلقت خود را نیز هنرمندانه آفریده است. پروردگار هستی کل آفرینش، آسمان و زمین و هر آنچه که بین آن است را هنرمندانه خلق کرده است.


نوش آبادی با تأکید بر اینکه با دقت در پدیده های جهان هستی به هنر خداوند در خلقت آن ها پی می برید و مشاهده می کنید که هر عضو جهان آفرینش با هنر زیبا است، ابراز داشت: خداوند متعال انسان را به زیباترین شکل آفرید، تناسب اندام، جایگاه قرار گرفتن آن ها و ... زیباترین شکل ممکن برای خلق انسان است.


وی در ادامه زیبایی و هنری که در نزول قرآن و کلام خداوند متعال و آیات قرآن کریم وجود دارد را یکی از رمزهای ماندگار قرآن برشمرد و خاطرنشان کرد: آثاری که با هنر عجین باشد ماندگار می شود و هنری که در کلام خداوند متعال است سبب تغییر ناپذیر بودن قرآن و ماندگاری کتاب وحی است.


نوش آبادی با تاکید بر اینکه اگر هنر نبود انقلاب ما به شایستگی ثبت نمی شد، عنوان کرد: هنر سبب ثبت شایسته و زیبا ارائه شدن انقلاب به نسل های آینده و جهانیان شده است.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در ارتباط با هنر گفت: امام راحل فرمودند « هنرمندان ارزش های جامعه خود و نیازهای جامعه اش را در قالب هنر ارائه دهد.»

 

وی ادامه داد: فردی در هنر می تواند موفق باشد که زوایای پنهان جامعه، نیازهای جامعه را هنرمندانه ارائه دهد. هنری ماندگار است که ارزش های جامعه ، عقاید و باورهای دینی را هنرمندانه ارائه دهد.


نوش آبادی اعجاز ظاهری قرآن کریم در کنار اعجاز باطنی قرآن را رمز ماندگاری کتاب وحی خواند.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه وظیفه هنرمندان سنگین است، بیان داشت: دقت در باورهای جامعه، برداشت درست از حقایق و ... سبب جاودانگی هنر می شود و اگر در هنر نگاه سطحی باشد و از حقیقت برخوردار نباشد به راحتی از بین می رود.


وی ادامه داد: فیلمی ماندگار شد که با ارزش های همخوانی داشت. نقاشی ماندگار می شود که با روح آدم ها عجین بوده است.


نوش آبادی با ابراز تاسف نسبت به کمبود امکانات فرهنگی در شهرستان ری عنوان کرد: شهرستان ری مهد هنر بوده است و امروز با مشاهده ساختمان محقری که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری در آن مستقر است و برخورداری آن از حداقل امکانات متاثر می شویم.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد گفت: متاسفانه تا 10 سال پیش از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محروم بود، خاطرنشان کرد: 10 سال پیش مطرح می کردند با وجود وزارت ارشاد در تهران نیازی به اداره کل نیست اما دلسوزان فرهنگ امروز به این نتیجه رسیده اند که استان تهران با 17 میلیون جمعیت و توانمندی های فراوان، امکانات فرهنگی آن با توانمندی های این استان سازگاری ندارد.


وی ابراز امیدواری کرد با تلاش استاندار تهران، فرماندار ویژه ری که شخصیتی علمی و اجرایی است و مسئولیت مهدی ابوالحسنی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری که خود از جامعه هنرمندان است و ا همت و تلاش هنرمندان این شهرستان و بهره گیری از امکانات موجود و ظرفیت های این شهرستان شاهد روزهای درخشانی برای فرهنگ این شهرستان باشیم.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه ری ریشه در تاریخ دارد، تصریح کرد: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) کانون علم و فرهنگ است. رهبر فرزانه انقلاب نیز تاکید فرمودند که قدر این بارگاه ملکوتی را کمتر دانستیم.


نخستین نشست و هم اندیشی بزرگ هنرمندان انقلاب شهرستان ری همزمان با سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور حسین نوش آبادی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدایت اله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، محمد حسین اسماعیلی معاون امور هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مهدی ابوالحسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و جمعی از فرهیختگان، شعرا و نویسندگان شهرستان برگزار شد.
 

پایان پیام/

کد خبر 341526

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha