انقلاب موجی زنده در جهان ایجاد کرد که همه دیکتاتورها را به رعشه درآورد

خبرگزاری شبستان: رئیس مجلس با بیان اینکه موجی زنده در جهان ایجاد کرد که همه دیکتاتورها را به رعشه درآورد، گفت: امروز آثار آن را مشاهده می‌کنیم که انقلاب‌های منطقه در سال‌های اخیر فقط نمونه‌ای از تاثیرات آن است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 20 بهمن) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را خدمت همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و به ارواح مطهر شهدای انقلاب درود می‌فرستیم. 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و امام (ره) با پیام‌های روشن و حماسی خود روح ملت بزرگ ایران را به حرکت درآورد و حرکتی ایجاد نمود که نه تنها به سیطره دیکتاتور وابسته خاتمه داد، بلکه موجی زنده در جهان ایجاد کرد که همه دیکتاتورها را به رعشه درآورد و امروز آثار آن را مشاهده می‌کنیم که انقلاب‌های منطقه در سال‌های اخیر فقط نمونه‌ای از تاثیرات انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از رهبران این انقلاب‌ها در سفر اخیر به اینجانب گفت مهمترین تاثیر انقلاب اسلامی این بود که ترس از هیمنه ابرقدرت‌ها را نزد مسلمانان از بین برد و فضایی ایجاد کرد که بتواند در مقابل ستمگران بین‌المللی و دیکتاتورها ایستادگی نمایند. اینجاست که رهبری ارزشمند امام (ره) در پیشبرد انقلاب را بهتر می‌توان دریافت که فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و بارها و بارها در وصیت‌نامه تاریخی خویش بر این امر تاکید نمود که مبارزه با استکبار جهانی راه نجات امت اسلامی است.

وی افزود: در 35 سال پیش صحنه جهانی مرکب بود از سه جهان کاملا متفاوت. جهان سرمایه که یک قطب آن را شکل می‌داد و جهان مارکسیستی که قطب مقابل آن بود و جهان سوم که عملا استقلالی از خود نداشت و کشورهای جهان سوم علی‌رغم وابسته نمودن خود به یکی از این دو قطب استکباری همچنان در فقر و عقب‌افتادگی گرفتار بودند که نمونه آن وضعیت کشور ما بود که اگر چه منابع عظیم انرژی را در اختیار داشت اما با وابستگی فضاحت‌آور به آمریکا، دیکتاتوری عقب‌افتاده‌ای را ایجاد نمود و به جای ایستادگی در مقابل استکبار جهانی منقاد آنان بود، اما در مقابل ملت با گردن‌کلفتی و استبداد عملا با هرگونه آزادی بیان و عدالت اجتماعی مبارزه می‌نمود و به جای توسعه آبادانی کشور، فساد اسفبار را بر کشور تحمیل کرد، اما از عجایب روزگار این است که آمریکا چه آن زمان و چه امروز با لحن پرطمطراق، خود را مدافع دموکراسی معرفی می‌کند که احتمالا در سرزمین اوهام خود به دنبال سکویی کمکی برای موجه نمودن خود است، غافل از اینکه بین ملل مسلمان هیچ کشوری به اندازه این کشور منفور نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اما امام (ره) در انقلاب اسلامی، جهان چهارمی را خلق کرد. کشورهایی که بر واژه استقلال و کرامت ملت، لباس واقعی بپوشند و در مقابل زورگویان استقامت نمایند و پویایی به زندگی اجتماعی دهند. نکته مهم در این است که امام به درستی به مشکلات درونی سه جهان پی برده بود. امروز برخی متفکران غربی معتقدند دموکراسی غربی جذابیت خود را از دست داده و جوامع را دچار افسردگی دموکراتیک و به تعبیر دیگر بیماری ترس از تهی شدن نموده است. به نظر آنان جوامع غربی امروز بی‌حس شده و خود را پس کشیده و شوق مبارزه را از دست داده است. برخی از این متفکران پیش‌بینی کرده‌اند که دموکراسی در گرداب مرگ کاذب خود در بی‌حسی کامل نابود می‌شود و جوامع غربی مومیایی و منجمد شده زیر بار مدح و ثنای خود به معنای واقعی کلمه خفه شده‌اند.

پایان پیام/

کد خبر 341470

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha