دهه فجر امسال 20واحد صنعتی به بهره برداری رسید

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 20واحد صنعتی استان سمنان در دهه فجر به بهره برداری رسیده است.<BR>

 

به گزارش خبرنگار شبستان از سمنان، علی پورنبوی (20 بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه هایی که در دهه فجر امسال افتتاح شده، گفت: در این ایام در استان سمنان 20 واحد صنعتی ایجاد و یا طرح توسعه داشتند که با سرمایه گذاری یک هزار و 200 میلیارد ریالی برای 937 نفر اشتغال به همراه داشت.


پورنبوی ادامه داد: در ایام الله بزرگداشت فجر انقلاب اسلامی در شهرستان سمنان نیز 10 واحد تولیدی با سرمایه گذاری 910 میلیارد ریالی برای 557 نفر اشتغال ایجاد می کند.


وی ارزش ارزی ماشین آلات خارجی در پروژه هایی که در دهه فجر افتتاح شدند را 800 میلیون یورو عنوان کرد.


وی خاطرنشان کرد: در فاصله دهه فجر 91 تا امسال، با وجود رکود تورمی اقتصاد، 95 طرح تولیدی و توسعه ای صنعتی در استان سمنان با سرمایه گذاری یک هزار و 640 میلیارد ریال با ایجاد اشتغال برای یک هزار و 200 نفر ایجاد شد.


وی با ارایه آماری از فعالیتهای اقتصادی و صنعتی قبل و بعد از انقلاب اسلامی در استان سمنان، افزود: پیش از انقلاب اسلامی استان سمنان هیچگونه صادرات غیرنفتی نداشت ولی بر اساس آمار گمرک، سال گذشته 468 هزار تن کالا به ارزش 168 میلیون دلار از این استان به کشورهای خارجی صادر شد.


وی تصریح کرد: فقط در 10 ماه امسال نیز همین میزان صادرات غیرنفتی از استان سمنان انجام شده است.


وی با اشاره به وجود تنها 40 واحد معدن گچ و نمک در این استان پیش از انقلاب اسلامی، یاد آور شد: اکنون 400 واحد معدن با فعالیت چهار هزار و 300 نفر، سالانه 16 میلیون تن استخراج موادمعدنی دارد.


وی همچنین از ارایه 555 مورد طرح سرمایه گذاری در این استان در سالجاری خبر داد وگفت: با وجود رکود اقتصادی و مشکلات متعدد برای تولیدکنندگان و با توجه به فضای مستعد استان سمنان برای سرمایه گذاری، با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه هستیم.


وی با بیان اینکه پیش بینی می شود 555 تقاضای سرمایه گذاری تا دو سال آینده اجرایی شود، گفت: با تحقق این موارد، دو هزار و 600 شغل با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریال به وجود می آید.


وی بیشترین تقاضاهای سرمایه گذاری را مربوط به شهرستانهای گرمسار و سمنان دانست و افزود: حماسه سیاسی امسال با حضور گسترده مردم در انتخابات شکل گرفت و حماسه اقتصادی نیز با فعالیت سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حاصل شده است.


پایان پیام/
 

کد خبر 341429

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha