اجرای طرح کارت ملی هوشمند در استان یزد

خبرگزاری شبستان: مدیر کل ثبت احوال استان یزد از اجرای طرح کارت ملی هوشمند در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یزد، سید محمد طباطبائی، مدیر کل ثبت احوال استان یزد، در جمع مسئولان ثبت احوال یزد، رئیس انجمن کارفرمائی دفاتر پیشخوان استان و مسئولان دفاتر دارنده مجوز ارائه خدمات هویتی شهرستان یزد گفت: در هفته ثبت ‌احوال نخستین ایستگاه اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در دفاتر پیشخوان یزد راه‌اندازی می‌شود.

 

وی با تاکید بر لزوم دقت در احراز هویت متقاضیان دریافت خدمات هویتی، افزود: امضای دیجیتال یکی از مهمترین کارکردهای کارت هوشمند ملی است که ضریب امنیت را در اصالت و احراز هویت افزایش می‌دهد.

 

مدیر کل ثبت‌احوال استان یزد گفت: هنگام کار با اسناد الکترونیکی، باید علامتی برای تشخیص اصل بودن و سندیت بخشیدن به محتوای آن، به اطلاعات اضافه شود که امضای دیجیتال این نقش را به خوبی ایفا می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان یزد، رئیس انجمن کارفرمائی دفاتر پیشخوان ثبت احوال استان یزد نیز در این مراسم، هدف از برگزاری این نشست را تبادل نظر درباره مشکلات اجرائی ارائه خدمات ثبت‌احوال در دفاتر پیشخوان دولت و بررسی راهکارهای سازنده به منظور تسهیل در ارائه خدمات به مردم عنوان کرد.

 

 اطلاع رسانی آدرس و خدمات هویتی قابل انجام در دفاتر پیشخوان‌، نحوه ارسال مدارک به ادارات ثبت‌احوال و چگونگی دریافت خدمات از مراجعان به ویژه اشخاصی که محل صدور شناسنامه آنها خارج از استان یزد است، از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 321647

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha