50 کارگاه پیشگیری از اعتیاد در زندان های کردستان

خبرگزاری شبستان: مسئول بهداشت و درمان زندان های کردستان از برگزاری 50 کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد و مهارت های زندگی ویژه مددجویان در سطح زندان های استان خبر داد.

دکتر امجد عزیزی، مسئول بهداشت و درمان زندان های کردستان به خبرنگار شبستان در سنندج گفت: کارگاه های آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه عملیاتی ستاد مبارزه با مواد مخدر با سازمان زندان ها در مورد برنامه پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح زندان های کشور اجرا می شود.


وی ادامه داد: اجرای کارگاه های آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد و مهارت های زندگی ویژه مددجویان سوء مصرف کننده مواد در استان های سراسر کشور در جهت سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد، برنامه های عملیاتی زندان های کردستان تدوین و برنامه ریزی شده است.


مسئول بهداشت و درمان زندان های کردستان تصریح کرد: تعداد 50 کارگاه در سطح زندان های استان کردستان با عنوان پیشگیری از اعتیاد، آئین همسرداری و فرزندپروری، آموزش برقراری ارتباط موثر، آموزش حل تعارض در خانواده، آموزش مدیریت استرس و اضطراب، آموزش حل مسئله و تصمیم گیری، آموزش قاطعیت و عزت نفس، پیشگیری از HIV و هپاتیت به منظور اجرایی کردن برنامه ریزی شد و برای هرکدام از کارگاه ها زمان اجرا، مکان و ساعت برگزاری مشخص شد.

دکتر عزیزی اظهار کرد: برای برگزاری این کارگاه ها تعداد افراد شرکت کننده، مجری ناظر استانی (شامل ناظر اداره کل زندان ها و ناظر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر) و مدرسین هر کارگاه با ذکر نام، وسایل کمک آموزشی و هم چنین هزینه کرد هر کدام از آنها مشخص شده است.


وی خاطر نشان کرد: به منظور هرچه بهتر برگزار کردن این کارگاه ها و برای تحقق اهداف سازنده ای که از برگزاری این کارگاه ها مدنظر است و همچنین اطلاع رسانی کافی، بروشور و کتابچه در زمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه همسران مددجویان مصرف کننده مواد (مددجویان) طراحی شده است.


پایان پیام/
 

کد خبر 321582

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha