آماده‌سازی 12 بوستان قم ویژه اسکان نوروزی زایران

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آماده‌سازی 12 بوستان قم ویژه اسکان نوروزی زایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حسین رضایی نسب با اشاره به اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز ویژه ایام نوروز اظهار کرد: امکانات لازم در بوستان‌های فدک، هاشمی، مهدی، لاله، بنیادی، رجایی، قائم، آخوندی، امام رضا(ع)، غدیر، علوی و ولی عصر(عج) برای اسکان زایران فراهم شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون 212 بوستان در شهر وجود دارد که برای پذیرایی از زایران و همشهریان آماده‌سازی شده است.

 

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث منظر شهری برای گلگاری، کاشت نهال و درخت گفت: کاشت 400 هزار گلدان و 200 هزار اصله نهال از جمله اقدامات انجام شده از سوی شهرداری قم است.

 

وی خاطرنشان کرد: آماده‌سازی فضای سبز و زیباسازی رمپ بیطرفان واقع در انتهای بلوار زایر نیز انجام شده است.

 

رضایی نسب با بیان اینکه کمبود بوستان‌ در شهر وجود ندارد عنوان داشت: بوستان غدیر با مساحت 130 هکتار، بوستان فدک با مساحت 14 هکتار و بوستان علوی با مساحت 60 هکتار آماده شده است بنابراین کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: 15 بوستان مانند بوستان تلاش واقع در حریم کمربندی امام علی(ع) و فاز 2 بوستان امام رضا(ع) واقع در انتهای بلوار امام رضا(ع) در حال احداث و بهسازی است.

 

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اهمیت وجود فضای سبز گفت: فضای سبز جزو نیاز اولیه شهروندی است بنابراین بر همین اساس سرانه فضای سبز از سال گذشته تا سال جاری یک متر مربع افزایش پیدا کرده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد سرانه فضای سبز استان طی دو یا سه سال آینده سریع‌تر به استانداردهای جهانی برسد.
 

پایان پیام/

کد خبر 239128

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha