۷۰ هزار شعبه اخذ رای برای انتخابات سال ۹۲

وزیر کشور گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ۷۰ هزار شعبه اخذ رای فعال خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، مصطفی محمدنجار پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: کارهای انتخاباتی هم اکنون در مجموعه وزارت کشور و استانداری‌ها با برگزاری همایش‌های انتخاباتی- آموزشی باقوت در حال اجراست و مطمئنا شاهد انتخابات پر شور و دشمن شکن خواهیم بود.

وی اضافه کرد: ‌ در هر استان همایش‌های جداگانه‌ای درباره آموزش متولیان انتخابات در حال برگزاری است که آخرین آن همایش انتخابات در سیستان و بلوچستان خواهد بود.

محمدنجار گفت: جداول و ملزومات اجرای دو انتخابات آینده تهیه شده و مراحل آموزش این دو انتخابات به متولیان اجرایی به صورت منطقه‌ای، استانی و محلی با انسجام خاصی در حال انجام است.

وی همچنین افزود: ‌فردا آخرین دیدار رئیس جمهور با استانداران سراسر کشور برگزار خواهد شد و در این جلسه بر تمهیدات دولت در خصوص مسائل گوناگون از جمله آمادگی ورود به سال جدید به ویژه تمهیدات مربوط به سفرهای استانی تاکید خواهد شد.

وزیر کشور: تعداد شعبه‌‌های رأی‌ گیری را افزایش داده ‌ای

وزیر کشور گفت: 20 هزار شعبه اخذ رای به تعداد شعبه‌‌های رأی‌ گیری افزوده‌ایم.

مصطفی محمدنجار در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین اقدامات انجام شده برای انتخابات سال آینده گفت: انتخابات یک حماسه پرشکوه خواهد بود و یکبار دیگر مردم با حضور خود حماسه جدیدی را خلق کنند و به جهانیان حضور خود را نشان دهند.

وی افزود: ما در سال آینده دو انتخابات بزرگ داریم؛ یکی یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و دیگری چهارمین دوره انتخابات بسیار گسترده شوراهای اسلامی شهر و روستا که حدود یک میلیون نفر در آن کاندید می‌ شوند.

محمد نجار اضافه کرد: ما تعداد شعبه‌های رای گیری را از 50 هزار شعبه به 70هزار شعبه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا رسانده ‌ایم، این حجم کار اجرایی بسیار سنگینی را می‌طلبد که همکاران ما در استانداری‌ها و در ستاد مرکزی وزارت کشور مقدمات و تمهیدات آن را فراهم کرده‌اند.

وی افزود: نام نویسی از نامزد‌ها نیز از 26 فروردین برای شوراهای اسلامی و از 17 اردیبهشت برای ریاست جمهور آغاز می‌شود که سامانه جامع را نیز کامل کرده‌ایم و همه کار‌ها خیلی خوب پیش می‌رود.

وزیر کشور با بیان اینکه امیدوارم از ابتدای سال جدید یک آهنگ پرشتاب‌تر برای انتخابات داشته باشیم گفت: شعار ما در سال جدید اجرای مر قانون، امانتداری و عدالت‌محوری است تا شرایطی فراهم کنیم که انشالله بستری برای شور و نشاط و حضور گسترده‌تر در انتخابات فراهم شود.

مصطفی محمد نجار درباره اینکه چه خبر خوشی برای مردم دارید گفت: الحمدالله همه خبر‌ها خوش است و مردم با شادی وارد سال جدید می‌شوند و امروز هم آخرین جلسه هیات دولت بود امیدواریم در سال جدید خدمت بیشتری به مردم ارائه کنیم و اگر کمبودی بود ما را ببخشند.

وزیر کشور درباره وضعیت کلی کشور در سال 91 افزود: ‌ خوشبختانه کشور آرام است و امیدوارم سال جدید برای مردم عزیز ما سال بسیار خوبی باشد.

پایان پیام/

کد خبر 238931

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha