تربیت اسلامی مهمترین راهکار موفقعیت فرزندان است

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی با بیان اینکه دین مبین اسلام غنی ترین منابع تربیتی را دارد، گفت: تربیت اسلامی مهمترین راهکار موفقعیت فرزندان است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، تهمینه شکیب، مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی ظهر امروز(25اسفند) در آیین اختتامیه دوره آموزشی تربیت دینی کودک در محل سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: خانواده‌ها نباید در زمینه تربیت فرزندان عملکرد ضعیف داشته باشند.

 

وی با اشاره به دستورات کارآمد و مفید اسلام درباره تربیت فرزندان، خاطرنشان کرد: تربیت کودکان تا پیش از پنج سالگی سبب نهادینه شدن رفتار در آنان می‌شود.


مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی در ادامه افزود: در تلاش هستیم تا علاوه بر مهدکودک‌های شهر، مهدکودک روستا را نیز پوشش گسترده دهیم.

 

وی تصریح کرد: تربیت و نحوه برخورد با فرزندان باید به گونه‌ای باشد که فرهنگ اسلامی در آنان نهادینه شود.


مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی با بیان اینکه دین مبین اسلام غنی ترین منابع تربیتی را دارد، گفت: تربیت اسلامی مهمترین راهکار موفقیت فرزندان است.

 

شکیب با تاکید بر تربیت اسلامی فرزندان، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با رفتار صحیح خود، تربیت درستی نسبت به فرزندان خود داشته باشند.


مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی افزود: سنین زیر پنج سالگی در دوران کودکی از این حیث در تربیت مهم تلقی می‌شود که دورانی حساس و بنیان‌گذار پایه‌های اصلی یک تربیت خوب و معنوی است.

 

وی تصریح کرد: مدیران و معلمان نیز نقش بسیار گسترده و مهمی را در مسیر تربیت فرزندان عهده‌دار هستند زیرا تربیت نسل آینده فرزندان از محیط آموزشی تاثیرپذیری فراوان دارند.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی گفت: تربیت کودکان نقش تعیین‌کننده در آینده فردی و اجتماعی آنان داشته و از همین حیث بهزیستی استان درصدد است تا مهدکودک‌های روستاها را نیز پوشش دهد.

 

پایان پیام/

کد خبر 238222

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha