موافقت هلند با پخش اذان از مساجد

شهرداری لاهه پایتخت سیاسی هلند اعلام کرد که مسلمان در این شهر حق دارند براساس آزادی ادیان، از مساجد لاهه، اذان پخش کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان شهرداری لاهه پایتخت سیاسی هلند اعلام کرد مسلمان در این شهر حق دارند براساس آزادی ادیان، از مساجد لاهه، اذان پخش کنند.

با این اتفاق، هلند نخستین کشور اروپایی است که اذان از مساجد آن پخش خواهد شد.

شهرداری لاهه اضافه کرد: مسلمانان در این شهر حق دارند بدون درخواست مجوز برای تک تک مساجد، از آنها اذان پخش کنند. شکایت شماری از شهروندان ساکن لاهه بررسی شد و به این نتیجه دست یافتیم که آنها حق دارند از مساجد، اذان پخش کنند.

عصر ایران نوشت در اطلاعیه شهرداری لاهه همچنین آمده است: صدای اذان مساجد در کنار صدای زنگ کلیساها و سرودهای هاری کریشنا در دین بودا قرار می گیرد. به همین دلیل مسلمانان در شهر لاهه نیازمند دریافت مجوز برای پخش اذان از مساجد خود نیستند.

از سوی دیگر شماری از احزاب هلند درخواست کردند قوانینی صادر شود که پخش اذان از مساجد این کشور را ممنوع اعلام کند. به اعتقاد این احزاب، چنین اقداماتی حرکت در مسیر مسلمان سازی جامعه هلند است.

هلند یکی از کشورهای غرب اروپاست که 16 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. دین 80 درصد جمعیت این کشور مسیحیت کاتولیک، 11 درصد مسیحیت پروتستان و 5.5 درصد اسلام است.

 

کد خبر 238192

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha