تقدیر از برگزیدگان جشنواره مطبوعات و خبرگزای های قرآنی

پس از داوری 34 هزار اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره مطبوعات و خبرگزای های قرآنی برگزیدگان این جشنواره معرفی و توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار شبستان، در مراسم اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های قرآنی آیات که در سالن همایش های برج آزادی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر شبکه قرآن ومعارف سیما، مدیر شبکه رادیویی قرآن و جمعی از اساتید رسانه شنبه 19 اسفندماه ساعت 19 تا 21 برگزار شد از منتخبین 22 رشته این جشنواره تقدیر به عمل آمد.
بنا بر این گزارش در بخش مقالات «سیدمحسن امینی» از نشریه امین اول، «محسن میرباقری» از نشریه مطالعات قرآنی و «مرضیه نیارکی» از خبرگزاری شبستان اول تا سوم شدند.

همچنین «علیرضا غزوه»، «علی فردوسی» و «غلامرضا بنی‌اسدی» عنوان‌های اول تا سوم بخش شعر را از آن خود کردند.

در بخش عکس نفرات اول تا سوم به ترتیب عبارتند از «علی محمدی»، «حمید موقر» و «نقی خوش‌خلق»، همچنین «کبری بابایی»، «احمد صابری‌اردستانی» و «مریم قاسم‌احمد» عناوین اول تا سوم بخش داستان را کسب کردند.

در بخش خبر ویژه‌نامه «مهر و مرهم» ویژه نوزدهمین نمایشگاه قرآن از خبرگزاری شبستان شایسته تقدیر شد و نفرات اول تا سوم این بخش به ترتیب گزارش «سرفصل‌های دروس قرآن باید متناسب با روز باشد» اثر «زهره سعیدی» از روزنامه ایران، گزارش «نبض کند تلویزیون در برنامه‌سازی قرآن و دینی کودک و نوجوان» اثر «لیلا محمدی» از خبرگزاری ایکنا و گزارش تصویری قرآن در نمایشگاه اثر «حمید نورشمسی» از خبرگزاری مهر اول تا سوم شدند.

در بخش برنامه‌های موفق رادیویی و تلویزیونی برنامه «اسراء» به تهیه‌کنندگی «علی اکرمی» به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی انتخاب شد.

همچنین برنامه «ضحی» به تهیه‌کنندگی «مونا توسلی»، «منیژه جوادی» و گزارش خبری جامع از برنامه درس‌هایی از قرآن اثر «زهرا چخماقی» از باشگاه خبرنگاران جوان دوم و سوم شدند.

همچنین برنامه‌های «شب آسمانی»، «سمت خدا» و «تانیایش» برنامه‌های ماندگار تلویزیونی بودند که شایسته تقدیر شدند.

در بخش رسانه‌های برتر با تقدیر از خبرگزاری «شبستان» خبرگزاری «ایکنا» به عنوان خبرگزاری برتر انتخاب شد.

همچنین هیئت داوران ضمن تقدیر از رادیو «جوان»، «ایران صدا» و «رادیو تهران» ، «رادیو قرآن» را به عنوان رادیو برتر انتخاب کرد.

در بخش شبکه‌های تلویزیونی هیئت داوران ضمن تقدیر از شبکه 4 سیما ، شبکه «قرآن و معارف» سیما را به عنوان برترین شبکه قرآنی معرفی و انتخاب کردند.

در بخش مطبوعات روزنامه‌های اعتدال، روشنان، نسیم وحی، ترنم وحی، ایران و رسالت، شایسته تقدیر اعلام شدند اما هیچ روزنامه‌ای به عنوان روزنامه برتر اعلام نشد.

همچنین در انتهای مراسم از افراد و رسانه‌هایی به عنوان قرآن یاور تجلیل شد که به شرح ذیل است:

حجت‌الاسلام «محمدحسن راستگو»، «وحید غفران‌نیا»، «لاله افتخاری»،‌ «حسن گروسی»، «محمدحسین صوفی»، «سعید مقیسه»، «مجید امیدی شهرکی» به عنوان قرآن یاوران برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین از «بیژن مقدم» مدیر مسئول روزنامه جام جم، «حسین شریعتمداری» مدیر مسئول روزنامه کیهان، «ابراهیم بهادری» مدیر مسئول نشریه سروش مهر، «سعید رسول‌اف» مدیر شرکت ایده‌پرداز نوین، «حمید شاه‌آبادی» از بنیاد رودکی و «سید نظام‌الدین موسوی» از خبرگزاری فارس به دلیل فعالیت‌های قرآنی در رسانه‌ها تجلیل شدند.

در این برنامه از کانون‌های تبلیغاتی برتر نیز تجلیل شد و سایت خبری «افکارنیوز» به عنوان سایت خبری برتر معرفی و تجلیل شد.

در پایان مراسم از مجموعه کتاب‌های آرمان شهر اسلام از منظر قرآن نوشته «سید‌رضا عاملی» رونمایی شد.
پایان پیام/
 

کد خبر 236368

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha