همایش «شعبده هالیوود» برگزار می شود

همایش بین المللی «شعبده هالیوود» با مشارکت نهادهای انقلابی باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در در سالن سینما فلسطین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان،  باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، همایش بین المللی "شعبده هالیوود" با مشارکت نهادهای انقلابی روز دوشنبه هفته جاری ساعت 18،30 در سالن سینما فلسطین برگزار می شود.


محمد لسانی، دبیر برگزاری همایش "شعبده هالیوود" با اعلام این خبر گفت: در این همایش ابعاد و زوایای آشکار و پنهان ایران هراسی (IRANPHOBIA) با حضور هنرمندان سینمایی و فعالان فرهنگی و رسانه ای کشور برگزار می شود.


وی با بیان اینکه این همایش در اعتراض به رویکرد "ایران هراسی" صنعت سینمایی آمریکا برگزار می شود، افزود: تحریف آشکار روایت های تاریخی در تولید آثاری نظیر "بدون دخترم هرگز"، "300" و نهایتا "آرگو"، ما را بر آن داشت تا با برگزاری همایشی با عنوان "شعبده هالیوود"، اولین پاسخ جمعی و قاطع جمهوری اسلامی به این رویکرد غوغاسالارانه را بدهیم.

 

به گفته وی این همایش به صورت خودجوش و با همکاری همه دغدغه مندان گفتمان جهانی انقلاب اسلامی برگزار می گردد.


محمد لسانی یکی از اهداف این همایش را انسجام و وحدت بخشی میان همه حوزه های فرهنگی ایران اسلامی در مقابل هجمه های غرب و به خصوص هالیوود عنوان کرد.

 

دبیر برگزاری همایش بزرگ "شعبده هالیوود" ضمن دعوت از تمام سینماگران از فعالین فرهنگی در همه صنوف خواست تا یاری رسان این حرکت ملی باشند.


از مهمترین بخش های این برنامه می توان به اعلام شکایت حقوقی از هالیوود، ارسال بیانیه به بیست و دومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، نقد رویکرد هالیوود به صورت مصداقی در چند سال گذشته، ارتباط تصویری با نخبگان رسانه ای اروپا و آمریکا و ... اشاره کرد.

 

پایان پیام/


 

کد خبر 236291

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha