تجمع طلاب حوزه های علمیه تهران در اعتراض به کشتار شیعیان پاکستان

روحانیون، طلاب و اساتید حوزه های علمیه تهران، صبح امروز 19 اسفندماه در تجمع اعتراض آمیز نسبت به کشتار شیعیان در پاکستان خواستار رسیدگی مجامع جهانی و بین المللی به این گونه جنایات شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تهران، تجمع اعتراض آمیز روحانیون علیه کشتار شیعیان در پاکستان، صبح امروز 19 اسفندماه با حضور طلاب، روحانیون و اساتید حوزه های علمیه تهران، در مدرسه مروی برگزار شد.

 

طلاب در این تجمع پرشور با سر دادن شعارهایی همچون؛ به پاخیز مسلمان؛ در آتش است پاکستان، سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن؛ ای ملت پاکستان مسلمان حامی تو ایرانی با ایمان؛ ای اسرائیل حیا کن پاکستان رو رها کن؛ کشتار وحشیانه پاکستان درد پرخون دل مسلمان و...، مراتب انزجار خود را از این کشتارهای وحشیانه و غیرانسانی اعلام کردند.

 

بعد از تلاوت قرآن و نوحه خوانی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: شهدای امت اسلامی در این روزگار، مظلومینی هستند که به خاطر حق خواهی و حق طلبی و حق گویی به خاک و خون کشیده شده اند، انسان هایی که برای انسانیت هر روز پرپر می شوند و ظالمان و دیوصفتان و جهان خواران و سرسپردگان آنها هلهله و شادی می کنند و پیروزی سر می دهند و با خاک و خون افتادن انسان های مظوم و بی پناه شادی می کنند. زمانه بدی است، انسانیت غریب است و مهجور.

 

وی با بیان اینکه حق خواهی و حق طلبی محکوم است و حق طلبان و حق خواهان هدف های تیر مسموم و کینه توزی ها و انتقام گیری ها هستند، افزود: امت اسلامی با بیداری ای که پیدا کرد، با حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی فضای جدیدی را در جهان اسلام پدید آورده است. عرصه گسترده بین اسلام و کفر در صحنه های مختلف بروز و ظهور کرده است. اینها فکر می کردند که فروغ اسلام و حق خواهی دارد کم سو می شود و مسلمین دارند به محاق می روند. اما انقلاب اسلامی، اسلام و مسلمین را بر حیات جهانی و مقامات جهانی بازگرداند و امروز اسلام یک موضوع اصلی در گفتمان جهانی است.

 

پورمحمدی با اشاره به اینکه قوت اسلام سبب حساسیت جهان خواران و دشمنان اسلام شده، اظهار داشت: کینه های قدیمی و کهنه شده استکبار جهانی و دشمنان اسلام زنده شده است.

 

وی با بیان اینکه حرکت های این گونه در گذشته ضعیف و با کمک های منطقه ای اکنون سر بلند کرده است، تصریح کرد: جریان انحرافی از دو جریان تغذیه می شود؛ یکی دولت ها و قدرت های سرسپرده منطقه و دلارهای نفتی حکام سرسپرده است و مرتجعین حاکم بر کشورهای اسلامی از اینها حمایت می کنند. جریان دیگر حامی، جریان استکبار است. استکبار هم خود میدان داری می کند و اهانت به اسلام، قرآن، پیامبر(ص) و احکام اسلامی را ایجاد می کند و مستقیما هدایت و راهبری می کند و هم از طرف دیگر جریان انحرافی را پشتیبانی می کند.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: جریان سلفی گری، وهابیت، القاعده، جریان های تندرو و افراطی در جهان اسلام به طور مشخص مورد حمایت جریان استکبار هستند. قوی ترین نیروهایی که در سوریه عمل می کنند، القاعده هستند. به طور مشخص حمایت لجستیک، حمایت های مالی، تسلیحاتی، تبلیغاتی و سیاسی از جریان انحرافی را استکبار جهانی آمریکا و اروپا انجام می دهند و قدرت های منطقه ای عناصر و دست نشانده های اینها هستند.

 

وی با بیان اینکه کسینجر حدود دو ماه پیش در مقاله ای نوشت که ما با کسانی که معتقد بودیم و هستیم که تروریست هستند و علیه جهان متمدن امروز قد علم کردند و جهان متمدن دشمن اینهاست در سوریه در یک جبهه می جنگیم، گفت: امروزه اروپا و آمریکا همراه با جریان انحرافی در سوریه می جنگد. امروز جریان انحرافی از اسلام از درون اسلام برخاسته و با حمایت استکبار علیه اسلام می جنگد.

 

وی با اشاره به اینکه ظلم های مختلفی در سراسر جهان صورت می گیرد که یکی از مهم ترین آنها غصب فلسطین و آواره کردن مردم آن است، بیان کرد: در کنار جریان فقر و غنی که دارد جهان را به شدت آزار می دهد و یک میلیارد و 800 میلیون نفر در دنیا زیر خط فقر زندگی می کنند، 800 میلیون نفر از اینها از گرسنگی رنج می برند و حتی یک یا دو وعده در روز هم نمی توانند غذا بخورند. در کنار همه اینها جنگ انسان و ارزشهای انسانی با شیطان وجود دارد که جنگ بزرگی است که در جای جای دنیا قابل مشاهده است.

 

پورمحمدی در بیان علل این وقایع، گفت: انقلاب اسلامی در کانون این جدال جهانی در عرصه اسلام و کفر، اسلام ناب و اسلام انحرافی، جنگ فقر و غنا، جنگ مظلومین و ظالمین و جنگ ارزشهای انسانی در برابر شیطان قرار گرفته است. تمام فتنه ها و آسیب ها و حملات به جمهوری اسلامی بر جمهوری اسلامی که در جای جای دنیا اتفاق می افتد به خاطر این عرصه است.

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در چند ماه اخیر طی سخنرانی هایی در این باره روشنگری کردند، گفت: ایشان از تعبیر «پیچ سخت و دشوار تاریخی» از این زمان اسم بردند، چون شرایط فوق العاده حساس و تعیین کننده است. امروز روز سرنوشت و تعیین کننده ای است و ما در وسط این صحنه و معرکه جنگ ها و تضادها قرار داریم و این انقلاب اسلامی است که این موقعیت را به دست آورده است.

 

پورمحمدی بیان کرد: امروز در پاکستان و دیگر کشورها، زن و بچه ها و در حال عزاداری و نماز و ... مورد حمله قرار می گیرند. بمب گذاری در عراق و جنگ در سوریه صورت می گیرد و در بیشتر کشورهای اسلامی مشکلاتی از این دست اتفاق می افتد. به ما هم حمله می کنند و ترور و تهدید می کنند تا جا بزنیم و متوقف شویم و انرژی خود را از دست بدهیم. امروز اسلام به برکت جمهوری اسلامی ایران پله های رشد و ترقی را طی می کند و وضعیت به نفع ماست. گام های عزت را طی می کنیم. به جایگاه علو اسلامی نزدیک می شویم و پایداری خود را به ایمان نشان می دهیم. غرب و استکبار هم هزاران مشکل اقتصادی، فرهنگی، روانی، روحی و جسمی دارند. ما در راه تعالی و آنها در حال شکست هستند.

 

در پایان این سخنرانی تجمع کنندگان در حیاط مدرسه مروی با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مراتب انزجار خود را از عوامل اصلی این حوادث اعلام کردند و خواستار رسیدگی مجامع جهانی به این وقایع شدند.

 

پایان پیام/

کد خبر 236172

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha