تمدید مهلت ارسال آثاربه جشنواره شیوه های نوین آموزش قرآن کریم

دبیر جشنواره شیوه های نوین آموزش قرآن کریم با اشاره به استقبال و درخواست شرکت کنندگان، از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان فروردین ماه 92 خبر داد.<BR> <BR>

به گزارش خبرگزاری شبستان، مرتضی خدمتکار، دبیر جشنواره شیوه های نوین آموزش قرآن کریم «آیات» گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره با توجه به استقبال و در خواست شرکت کنندگان تا پایان فروردین ماه 92 تمدید شد.

وی با اشاره به بخش های مختلف این جشنواره تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش صاحبان شیوه و صاحبان قلم در حال برگزاری است؛ بخش اول در سه حوزه قرائت، حفظ و مفاهیم برگزار می‌شود و بخش دوم این جشنواره نیز به دو محور اصلی سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در خصوص آموزش قرآن و محور دوم اصول و مبانی علمی آموزش قرآن کریم بر اساس مبانی تکنولوژی آموزشی تقسیم شده است.

خدمتکار افزود: تا کنون 70 روش و شیوه آموزشی در بخش اول و 30 مقاله در بخش دوم جشنواره به دبیرخانه این جشنوراه ارسال شده است.

دبیر جشنواره شیوه های آموزش نوین قرآن کریم آیات خاطرنشان کرد: اکثر طرح ها، روش ها و شیوه هایی که تاکنون از سوی جامعه دانشگاهی، حوزه های علمیه و موسسات قرآنی به دبیرخانه رسیده است دارای شرایط داوری اولیه بوده و به مرحله نهایی داوری راه پیدا کرده اند.

وی در خصوص تمدید مهلت این جشنواره افزود: نهادها و مؤسسات مرتبط با امر آموزش قرآن کریم بر اساس تجارب و سلایق مختلف خود به شیوه‌ها و متدهایی از آموزش قرآن دست یافته‌اند و بر مبنای آن، قرآن را به مخاطبان خود تعلیم می‌دهند. برخی از مربیان و کارشناسان قرآنی نیز در هر یک از حوزه‌های آموزشی فوق‌الذکر، دارای شیوه‌های آموزشی خاص و بعضاً منحصر به‌فردی هستند که بر اساس آن، به تعلیم قرآن‌آموزان خود مبادرت می‌ورزند ضمن آنکه هر کدام از این شیوه‌ها به‌طور طبیعی، ممکن است دارای مزایا و معایبی باشند که هر کدام را از دیگری متمایز می‌سازد؛ بر این اساس یکی از اهداف این جشنواره جمع آوری تمامی روش ها و شیوه های موجود در حوزه آموزش قران کریم بود که با تمدید زمان ارسال اثر این مهم نیز تحقق پیدا می کند.

رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده آیین اختتامیه این جشنواره پنج شنبه 26 اردیبشهت ماه92 در شهر مقدس قم برگزارمی شود.

وی در خصوص تیم داوری افزود: اعضای تیم داروی جشنواره مشخص شده و در هر حوزه 4 نفر از اساتید برجسته کشوری در حوزه آموزش قرآن کریم ارزیابی نهایی آثار را انجام می دهند.

خدمتکار خاطرنشان کرد: در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاهی از تمام آثاری که بتوانند به مرحله نهایی ارزیابی برسند برپا می شود و از تمام ارسال کنندگان اثر به این جشنواره جهت حضور در این آیین دعوت به عمل می آید.

شایان ذکراست جشنواره شیوه های نوین آموزش قرآن کریم از سری جشنواره های بین المللی قرآنی آیات به همت اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت 92 برگزار می شود.
پایان پیام/

 

کد خبر 235086

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha