خلیج فارس هویت تمام بشریت است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه خلیج فارس یک نام نیست که ساده اندیشان می خواهند با جعل آن، این پایگاه عظیم را به باد فراموشی بسپارند، تصریح کرد: خلیج فارس هویت تمام بشریت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان، ابراهیم عزیزی در مراسم آغاز به کار بیست و یکمین همایش بین المللی خلیج فارس در بندرعباس اظهار داشت: خلیج فارس از ابتدای تاریخ تا به امروز با عنایات الهی و حضرت ولیعصر(عج) به جا مانده و تا ابد نیز با همین نام باقی خواهد ماند.


وی، خلیج فارس را حریم امن صلح و دوستی معرفی کرد و افزود: مخالفان نه از این جغرافیا، بلکه از مکتب صلح و دوستی بیم دارند و تلاش می کنند با توطئه و تهاجم های مختلف از خود چهره ای نشان دهند که حامی صلح باشد، غافل از اینکه خلیج تا ابد فارس و مردمان پاسدارش تا روز نجات بشریت، حافظ صلح، امنیت و وحدت خلیج همیشگی فارس خواهند بود.
 

عزیزی ادامه داد: خلیج فارس، خلیج دوستی و صلح میان همسایگان است و تلاش ما بر مبنای ایجاد رابطه برادرانه، ایمانی و انسانی با آنهاست.
 

وی بیان داشت: خلیج فارس قله بزرگ تفکر و اندیشه ای است که همسان با تاریخ و قدمت تمدن بشریت همواره می درخشیده و از درخشش آن، جهانیان بهره مند می شوند.
 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از خلیج فارس به عنوان خلیج صلح، دوستی، عدالت، برابری و پایمردی یاد کرد و گفت: خلیج فارس فراتر از یک جغرافیا، مرز و منطقه، جایگاهی رفیع و همسان با فطرت بشریت است که در طول تاریخ نقطه امید و منظر دید آزادی خواهان بوده و تا ابد می ماند.
 

عزیزی اظهار داشت: خلیج فارس، خلیج عشق و انسانیت و ایستادگی است که آغازگر تمدن بیداری برای تمام جهانیان و آموزگار جهانیان برای حرکت به سوی کمال است.
 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خلیج فارس پایگاه اسلام است، عنوان کرد: پایگاه اسلام یعنی پایگاهی که در قلب تمام مردمان جایگاه رفیعی دارد و پیام توحید و یکتا پرستی به همگان تعلیم می دهد.
 

استاندار هرمزگان افزود: پایگاه اسلام پایگاهی برای وحدت، صلح و حرکت به سمت مسیر صراط المستقیم است.
 

وی در ادامه با اشاره به برگزاری بیست و یکمین کنفرانس بین المللی خلیج فارس، گفت: امروز در حالی در همایش خلیج فارس در حاشیه سواحل نیلگون آن با حضور پژوهشگران فرهیخته و عالم گرد هم آمده ایم که به برکت نظام مقدس اسلامی، خلیج فارس و مردمان این دیار در قله استقلال و آزادی قرار دارند و دشمنان دریافته اند که هیچ تهاجمی نمی تواند این مردم را از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و شهدای آن دور نگه دارد.
 

عزیزی با بیان اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های بزرگ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی این منطقه استراتژیک، بر هیچ احدی پوشیده نیست، افزود: در این راستا باید راهکارهایی را بیابیم تا با استفاده از این منابع، شاهد پیشرفت و توسعه بیشتر برای کشور عزیزمان ایران اسلامی و شیفتگان خدمت باشیم.
 

وی اذعان کرد: خلیج فارس نه تنها هویت معنوی و فرهنگی ما می باشد بلکه به عنوان میراثی بزرگ، موتور محرک، توسعه و آبادانی نسل آینده نیز است.
 

مقام عالی دولت در هرمزگان اظهار داشت: ما خلیج فارس را خلیج دوستی و صلح میان همسایگان آن می دانیم و تلاش داریم که با تمامی عزیزان خود در آن سوی خلیج فارس رابطه برادرانه ، ایمانی و انسانی داشته باشیم.
 

پایان پیام/
 

کد خبر 235039

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha