کنسرت گروه شمس در فستیوال ایماژو دی اتریش

گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری در فستیوال ایماژو دی (Imaago dei) شرکت می‌کند.<BR> <BR>

به گزارش خبرگزاری شبستان، کیخسرو پورناظری، سرپرست گروه شمس با اعلام این خبر گفت: «این کنسرت در 19 اسفند در شهر کرمز اتریش با عنوان «سماع خلقت» توسط نواِ فستیوال گِس-ام-بی-اچ(NOE Festival GesmbH ) برگزار می‌شود.

 

در این کنسرت منتخب کارهای گروه شمس در دو بخش موسیقی عرفانی(تنبور) و موسیقی ملی(ایرانی) با خوانندگی سهراب پورناظری، تجمه تجدد و گروه سماع اجرا می‌شود.


کیخسرو پورناظری که در سال ٥٩ گروه شمس را با بهره بردن از اشعاره مولانا تاسیس کرد در مورد این رپوتوآر تصریح کرد:« کنسرتى که در اتریش بروى صحنه میرود اجرای مجدد کنسرت سال ٨٦ گروه شمس به مناسبت بزرگداشت مولانا است و از آنجایی که در آن کنسرت بخشی به سماع نیز اختصاص داشت در این فستیوال گروه شمس از سماع نیز بهره میگیرد.»

 

کیخسرو پورناظری(تار و تنبور)، تهمورس پورناظری( بربت و تنبور)، سهراب پورناظری( خواننده، کمانچه و تنبور)، نجمه تجدد( خواننده)، کاوه گرایلی(سه تار و تنبور)، شهاب پارنج(سازهای کوبه‌ای)، حسین زهاوی(سازهای کوبه‌ای)، خورشید دادبه (بم تار و تنبور)، امیر حسین حسنی نیا(سماع‌گر) به عنوان گروه شمس در فستیوال ایماژو دی شرکت خواهند کرد.

 

گروه شمس از ابتدای تاسیس خود تا به امروز بیش از ٣٠٠ کنسرت در ایران وبیش از ٢٠٠ کنسرت در خارج از کشور برگزار کرده و در فستیوال ایماژو دی به عنوان تنها گروه ایرانی شرکت دارد.
 

پایان پیام/

کد خبر 234930

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha