رییس کتابخانه مجلس استعفا کرد

«رسول جعفریان» رییس کتابخانه مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار استعفای خود را تقدیم «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش خبرنگار شبستان، رسول جعفریان روز 27 آبان ماه با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی و با آوردن دلایلی که آن را بیماری، مشغله فراوان دانشگاهی و کارهای نوشتنی دانسته، از سمت خود استعفا کرد. وی پیش از این نیز اعلام کرده بود در سال 91 دیگر در سمت ریاست کتابخانه مجلس نخواهد ماند که با تاکید علی لاریجانی قرار شده بود تا اواخر تابستان در این سمت بماند تا فرد دیگری به عنوان جایگزین معرفی شود.

جعفریان، تابستان امسال بار دیگر اعلام کناره‌گیری کرد و البته تا این لحظه موافقتی با این درخواست مجدد از سوی آقای لاریجانی اعلام نشده است.

بر این اساس، رسول جعفریان علاوه بر مسئولیت کتابخانه مجلس، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام قم نیز هست.

 

متن استعفای رسول جعفریان از ریاست کتابخانه مجلس به شرح ذیل است:

 

 

بسم‌الله‌ الرحمن‌ الرحیم

سرور ارجمند آقای لاریجانی

با سلام و احترام

به عرض می‌رساند، اینجانب حسب فرمایش حضرتعالی طی دوره قبل ریاست شما بر مجلس شورای اسلامی مسئولیت کتابخانه را پذیرفتم.

در اواخر آن دوره، همان‌طور که دست کم دو بار استعفای خود را تقدیم کردم، فرمودید تا پایان دوره در کتابخانه در محضر شما باشم. با پایان یافتن دوره، بار دیگر با اصرار دوست عزیزمان جناب آقای جعفری قرار شد دو سه ماهی را باشم تا کارها سر و صورتی پیدا کند.

اکنون پس از گذشت چند ماه با توجه به بیماری بنده، مشغله فراوان دانشگاهی و کارهای نوشتنی، و قولی که حضرتعالی دادید، تقاضا دارم با استعفای بنده، موافقت فرمایید.

طبیعی است که ادامه کار در کتابخانه برای بنده بسیار دشوار بوده و خارج از توانم است. ان‌شاءالله که بتوانم در حیطه قدرت و توانم، خدمتگزار کوچکی برای اسلام و ایران اسلامی باشم.

ارادتمند، رسول جعفریان

27 آبانماه 1391

 

پایان پیام/

کد خبر 202243

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha