بازگشایی گالری مژده با نمایش آثار دو پیشکسوت

گالری مژده که چند ماه گذشته را به دلیل باز تعریف های سیاست های کاری خویش و انتخاب هنرمندان مناسب، به صورت نیمه تعطیل سپری نموده بود، عصر جمعه هفدهم آذرماه با برپایی نمایشگاهی آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، مژده طباطبایی مدیر گالری مژده با اعلام خبر فوق گفت:«در روند پیش رو به موازات هنر معاصر، دقت نظر ویژه ای به معرفی هنر مدرنیستی ایران خواهیم داشت و در کنار جوانان هنرمند، نمایش آثاری تازه از بزرگان هنر را نیز در صدر فهرست برنامه هایمان قرار داده ایم که اتفاقا همین نمایشگاه هفدهم آذرماه موید این دو رویکرد است.»
عصر جمعه پیش رو، 12 نقاشی تازه از استاد منوچهر نیازی، یکی از پیشگامان هنر مدرنیستی ایران و 8 مجسمه تا به حال دیده نشده از بهمن آزموده در بازگشایی گالری مژده رونمایی می‌شوند.
استاد منوچهر نیازی که متولد 1316 تبریز است و تا به حال 145 نمایشگاه انفرادی و 293 نمایشگاه گروهی نقاشی هایش را به تماشا گذاشته در آثار تازه اش در گالری مژده، همچنان نقاشی هایی با روحی لطیف، طبیعت گرایانه و در عین حال برخوردی انتزاعی و تا اندازه ای فانتزی را ارائه می‌کند که برای دوستداران آثار او جالب توجه خواهد بود.
آثار استاد نیازی در سال های گذشته علاوه بر گالری های معتبر تهران در کشورهایی نظیر آمریکا، استرالیا، چین، کره، فرانسه، ایتالیا،... نیز به معرض نمایش درآمده اند.
اما بهمن آزموده متولد 1327 ملایر است؛ مجسمه سازی خود آموخته که همیشه طبیعت و ادبیات را معلمان خود قلمداد نموده و دراین سالها غزال های خوش تراش او با کشیدگی پاها و ظرافت شاخ ها شهرت بسیار یافته اند. از آزموده که عضو کمیته هنرهای سنتی فرهنگستان هنر است و نمایشگاه های موفق متعددی در داخل و خارج کشور برپا کرده در گالری مژده هشت مجسمه رونمایی می شود که برخی فرم های انتزاعی چشمگیری دارند که اشارت هایی استعاره گونه به گره های درونی وجودی انسان دارند.
این نمایشگاه به مدت پنج روز در گالری مژده واقع در سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک 27 واحد یک برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند از ساعت 4 تا 8 بعد ازظهر از آن دیدن نمایند.
 

پایان پیام/

کد خبر 201998

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha