راوی فعالیت‌ هیأت‌ها در ماه محرم شوید

همزمان با فرارسیدن ایام ماه محرم و برپایی مجالس عزاداری از سوی هیأت‌های مذهبی در این ماه، سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، پنجمین فصل طرح «هیأت خبرنگار» را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، همزمان با فرارسیدن ایام ماه محرم و برپایی مجالس عزاداری از سوی هیأت‌های مذهبی در این ماه، سازمان هیأت و تشکل‌های دینی پنجمین فصل طرح «هیأت خبرنگار» را با هدف روایت این اقدامات و برنامه‌های هیأت‌ها با محور و موضوع مقاومت در ماه محرم برگزار می‌کند.

شعار مشترک هیأت‌ها در محرم امسال «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» با هشتگ مشترک #طرف_درست_تاریخ است. این طرح که با مشارکت و همراهی خبرگزاری مهر برگزار می‌شود، روایت‌ها برتر هیأتی‌ها بناست در این خبرگزاری و البته دیگر رسانه‌های کشور به نام خود افراد منتشر شود.

در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند به مثابه یک خبرنگار، حس و حال هیأت خود را در قالب متن، صوت، تصویر، فیلم و … اطلاع‌رسانی کنند. راویان برتر هیأت‌ها در ماه محرم از کمک هزینه سفر عتبات و هدایای نقدی برخوردار خواهند شد. علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح کافی است عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۶۱۵ ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار در این طرح، تا ۱۵ مردادماه۱۴۰۳ است. روایت فعالیت‌ هیأت‌ها با رویکرد مقاومت در کشور، پرداختن به تغییر رویکرد کرسی تلاوت قرآن ابتدای جلسات،‌ روایت روضه‌های خانگی در ماه محرم، گفت‌وگو با پیرغلامان و خادمان قدیمی هیأت‌ها، روایت فعالیت‌های اجتماعی هیأت‌ها برای کمک به نیازمندان، روایت حضور بانوان و نوجوانان در مجالس و فضای حسینیه کودک، از جمله محورهای پیشنهادی برای طرح هیأت خبرنگار است.

طرح هیأت خبرنگار در ایام ماه رمضان، ماه صفر و اربعین حسینی و همچنین ایام عزاداری فاطمیه هم از سوی سازمان هیأت و تشکل‌های دینی برگزار شد که بیش از ۵ هزار نفر در قالب این طرح، روایتگر هیأت‌ها شدند.

راوی فعالیت‌ هیأت‌ها در ماه محرم شوید

کد خبر 1772374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha